Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości sportowe
Ruch pożegnał się z Gliwicami porażką
07.10.2023
20:36:00

fot. PAP

Będąca w świetnej formie szczecińska Pogoń pokazała moc w Gliwicach. Mecz był kilkukrotnie przerywany ale to nie pomogło chorzowianom, którzy przegrali 0:3.

Kibice po raz kolejny wykupili wszystkie bilety, na pewno sprzyjała temu wyjątkowa okazja, otóż był to ostatni mecz Niebieskich na stadionie przy Okrzei, gdyż chorzowski Ruch kolejny raz w roli gospodarza wystąpi na Stadionie Śląskim. I od samego początku było widać, że podopieczni Jarosława Skrobacza chcą godnie się pożegnać z Gliwicami.

Zaatakowali od pierwszych minut a najgroźniej było po strzale Miłosza Kozaka. Niestety, tej intensywności wystarczyło tylko na kilka minut, bo Pogoń rozpędzała się z każdą akcją. Ruch w końcu popełnił błąd, przy wyprowadzaniu piłki futbolówka trafiła do Kamila Grosickiego, skrzydłowy miał miejsce i czas do strzału ale zdecydował się na podanie do Fredrika Ulvestada a Norweg dał prowadzenie przyjezdnym.

Na takie wydarzenia Ruch odpowiedział strzałem Tomasza Swędrowskiego, który wylądował na słupku. Następnie pojawiły się problemy z dokończeniem pierwszej połowy, gdyż kibice Ruchu postanowili pożegnać się z Gliwicami potężnym pokazem pirotechnicznym. Dym z rac opadł na murawę i sędzia musiał przerwać spotkanie na dobre kilka minut.

Po zmianie stron Kamil Grosicki wrzucił wyższy bieg. Najpierw podwyższył prowadzenie strzałem z rzutu karnego, następnie jego podanie zostało przecięte przez Macieja Sadloka i wpadło do siatki. Trafienie z 63. minuty praktycznie zamknęło mecz, gospodarze nie mieli już pomysłu i wiary na korzystny rezultat i przegrali szóste spotkanie po powrocie do PKO BP Ekstraklasy.

- Przegraliśmy wysoko, nie wykorzystaliśmy swoich szans, szczególnie do przerwy. Strat bramek nawet nie chce mi się już komentować. Mówiliśmy wielokrotnie, że w tej lidze jeśli będziesz popełniał proste błędy, to cię bardzo szybko zweryfikują. Tak właśnie dziś znowu było. Proste indywidualne zachowania decydują o tym, że przegrywamy, a wiedzieliśmy, że w dzisiejszym spotkaniu błędy nie będą wybaczone ze względu na dyspozycję Pogoni, która w ostatnich spotkaniach pokazuje naprawdę kapitalną piłkę. Jest bardzo dobrze dysponowana, szczególnie po przejęciu, w ataku szybkim. Ma atuty, wykorzystała to, co ma najlepsze. Myślę, że zasługiwaliśmy przynajmniej na tę jedną bramkę, ale kapitalnie bronił bramkarz gości. W kilku sytuacjach zachował się bardzo dobrze, uratował Pogoń od straty bramki. Odniosła zasłużone zwycięstwo i za to gratulacje. Jest w tak dobrej dyspozycji, że nie tylko Ruch miałby z nią problemy. Nie chcieliśmy się cofać, grać tylko na swojej połowie, czekać przy wyniku 0:0 na swoje okazje. Chcieliśmy grać do przodu. Wydaje się, że sytuacji można było stworzyć nawet więcej. Porażka z pewnością boli, ale trzeba już patrzeć na pozostałe spotkania - powiedział po spotkaniu trener Ruchu Jarosław Skrobacz.

Ruch w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem.

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)

0:1 Fredrik Ulvestad, 29 min.
0:2 Kamil Grosicki z rzutu karnego, 57 min.
0:3 Maciej Sadlok, samobójcza, 63 min.

Ruch: Bielecki - Wójtowicz (90 Długosz), Szymański, Sadlok, Bartolewski - Podstawski - Swędrowski (90 Foszmańczyk), Letniowski (69 Michalski) - Kozak, Firlej (69 Szczepan), Feliks (80 Steczyk). 

Pogoń: Cojocaru - Wahlqvist (87 Stolarski), Zech, Malec, Koutris - Biczachczjan (71 Przyborek), Ulvestad, Kurzawa (71 Gamboa), Gorgon, Grosicki (71 Fornalczyk) - Koulouris (76 Zahović); 

Żółte kartki: Bartolewski, Podstawski - Kurzawa, Gorgon, Fornalczyk.

Widzów: 9 236.

Autor: Piotr Muszalski/ruch/pm/


Zobacz także Wiadomości sportowe

Zobacz więcej : 120 - Wiadomości sportowe
Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA