O Dobru, które powraca

O wyjątkowej hipoterapii czyli pomocy dla dzieci z niepełnosprawnością, oraz o aktualnej sytuacji i potrzebach związanych z wewnętrzną migracją w Ukrainie - posłuchamy dziś w śladach magazynie redakcji religijnej Radia Katowice . Gościem ks Marcina Wierzbickiego będzie Ks. Rafał Przybyła – rezydent parafii św. Franciszka w Zabrzu i prezes Stowarzyszenia Miłośników Koni „Hubertus”.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny