Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024. 7 uczelni podpisało porozumienie.

Porozumienie dotyczące współpracy w ramach zadań wynikających z tytułu Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 podpisali przedstawiciele władz siedmiu śląskich uczelni, Prezydent Katowic, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Wojewoda Śląski.

Porozumienie dotyczy współpracy w zakresie wspólnej organizacji wydarzenia naukowego "EuroScience Open Forum". Jak mówi Ryszard Koziołek - Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz lider konsorcjum Europejskiego Miasta Nauki 2024 - najważniejszy jest rozwój regionu i uświadamianie społeczeństwa. 


 

Prezydent Katowic - Marcin Krupa - z tej okazji - postanowił dzisiaj przekazać granty uczelniom znajdujących się w Konsorcjum Akademickim Katowice - Miasto Nauki. 


 

Tytuł Europejskiego Miasta Nauki oznacza przede wszystkim wsparcie finansowe na rzecz nowych inwestycji, projektów czy ośrodków badawczych. Równie ważne jest poszerzenie możliwości współpracy zagranicznej. Katowice to pierwsze w historii miasto z Europy Środkowo-Wschodniej, które otrzymało to wyróżnienie. 


 

Autor: Magdalena Pańczyk/pm/


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice