Ekspert radzi: jak pomóc dziecku zaadaptować się w przedszkolu

Wrzesień to czas, gdy dzieci idą do szkoły a młodsze maluchy zaczynają swój rok przedszkolny. 

Jak ułatwić im to wejście w nowy etap życia? To zmiana nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców. Jak mama i tata mogą sobie poradzić z tą zmianą i jak ważna jest rola nauczycieli w tym procesie? Tego próbowały się dowiedzieć nasze reporterki.

O adaptacji dziecka w przedszkolu z Dorotą Zbraniborską, nauczycielką wychowania przedszkolnego i wicedyrektor Przedszkola nr 34 z Oddziałami Specjalnymi i z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu rozmawia Joanna Opas.Kiedy jednak przeminie ten, zazwyczaj trudny adaptacyjny czas, pozostają już tylko same przedszkolne przyjemności, a tych jest nie mało... o czym przekonała się Katarzyna Herbuś, która z mikrofonem odwiedziła Przedszkole Tęczowa Kraina w Dąbrowie Górniczej.


O swoich doświadczeniach związanych z adaptacją dzieci w przedszkolu opowiadają mamy: Dominika Marzec i Paula Zakrzewska.


A jeśli państwo mają maluchy w wieku przedszkolnym to życzymy, by przedszkole było tylko świetną zabawą z rówieśnikami.

Joanna Opas, Katarzyna Herbuś /mf/Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.

Każdemu damy radę - magazyn poradniczy