Radio Katowice na fali. Częstochowa

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy, jubileuszowe dęby, rowerowe opowieści, pokonywanie kolejnych kilometrów z okazji 95.urodzin Radia i wspólna zdjęcia z radioramkami, to nasze propozycje na sobotnie przedpołudnie.


Plenerowe miasteczko Radia Katowice

Plenerowe miasteczko Radia Katowice stanie w Częstochowie w parku Lisiniec. Tam będziemy poznawać walory turystyczne miasta, stamtąd od 10.00 do 14.00 nadamy nasz program. Czekamy na Państwa.

Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy, w urlopowym nastroju wskazuje kilka ciekawych miejsc wypoczynkowych Częstochowy, które warto odwiedzić.

Stary Rynek w Częstochowie, niedawno odnowiony z teatrem rzeźb balansujących Jerzego Kędziory, Park Wodny Częstochowa. Również park 1000 lecie [...]. Plaża w Parku Lisiniec jest to miejsce, które jest już właściwie kompletne, piasek z Łeby, do odkrycia.


— Nad Wartą spędzać swój wolny czas naprawdę warto. Ja miałem okazję jeździć konno wzdłuż brzegu Warty i pływać kajakiem, jeździć rowerem. Także tych aktywności jest bardzo wiele. Staramy się, żeby Częstochowa była bramą na Jurze Krakowsko-Częstochowską. I to też pokazuje, że wiele takich terenów, jak właśnie Dolina Warty, jak właśnie teren czy to Złotej Góry, czy Dolina Stradomki, to są takie miejsca, gdzie warto wybrać np. na rowerze.


#social_media

Częstochowskie morza

Nasza ekipa czeka na Państwa w pobliżu Bałtyku, Adriatyku i Pacyfiku, bo tak właśnie nazywają się trzy akweny, znajdujące się na terenie parku.

Jak opowiadał Jarosław Makles, gospodarz ośrodka, w Parku Lisiniec można się poczuć jak na wakacjach.


Kilometry dla Radia Katowice

Radiowe miasteczko to nie tylko rozmowy o historii i atrakcjach Częstochowy, ale także bieganie kilometrów na 95. urodziny naszej rozgłośni.

W rozgrzewce z Klubem Ludzi Aktywnych "Zabiegani" uczestniczyła Marta Dobrowolska.


W Częstochowie w ramach naszej jubileuszowej akcji udało się przebiec niespełna 339 kilometrów!

Podsumowanie


Autorzy: Agnieszka Strzemińska, Zdzisław Makles, Konstancja Snopczyńska, Ryszard Stotko /mf/