Radio Katowice
Radio Katowice / Wysypisko
Dziś w Wysypisku sporo letnich tematów
02.06.2022
11:17:00

Co możemy wyczytać ze słojów drzew poza ich wiekiem? Dlaczego dęby są tak ważne i symboliczne? Gdzie pojawią się nowe zielone pracownie i co nowego zaskoczy nas w Parku Kościuszki w Katowicach? Dziś w Wysypisku sporo letnich tematów. Program powstaje dzięki dofinansowaniu WFOŚIGW w Katowicach.

Jak najlepiej tłumaczyć świat, który nas otacza? Wiedzą to organizatorzy geopikniku, jaki odbył się w ubiegłym tygodniu na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego. Zwiedzających przywitała Zuzia - sympatyczny tyranozaur. Można się było dowiedzieć czy zmiany klimatu mają tylko i wyłącznie negatywne skutki, w jakim tempie znikają lodowce oraz dlaczego superwulkany uważane są za jedno z największych zagrożeń dla ludzkości. Nasza reporterka zainteresowała się tym, co możemy wyczytać z drzew. 


 

Mówił doktorant Dariusz Zajączkowski, który mam nadzieję jeszcze zagości w naszym magazynie. A o Dębach dziś jeszcze usłyszymy. W siedzibie spółki Tauron w Katowicach ogłoszono zwycięzców konkursu na Zielone Laboratoria. Wybrano cztery szkoły, którym Tauron przekaże po 100 tysięcy złotych na budowę nowoczesnych pracowni naukowych. 


 

My też mamy taką nadzieję, zwycięzcom gratulujemy. Oprócz szkoły w Gliwicach, laboratoria powstaną w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach, Szkole Podstawowej im. Ks. Franciszka Gołby w Bachowicach i Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wałbrzychu. A to nagranie przygotowała Joanna Opas. 

Rozpoczynamy akcję "95 dębów na 95 urodziny Radia Katowice" i chcemy żeby nasi słuchacze dostali od nas taki wyjątkowy prezent. Już w najbliższą niedzielę w Parku Kościuszki w Katowicach czekać na Państwa będą nasze radiowe dęby - oczywiście sadzonki. Bo dąb to drzewo niezwykłe i symboliczne o czym mówi leśnik Bolesław Bobrzyk. 


 

A my przypominamy pierwsze sadzonki dębów będą czekać na Państwa w Parku Kościuszki w Katowicach, w naszym radiowym namiocie!Radio Katowice / Audycje / Wysypisko
Wysypisko
 
 
 
 

Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasza ekologicznie zakręcona dziennikarka Katarzyna Głuch razem z ekspertami z różnych dziedzin pokaże, a raczej pozwoli usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewnia – nie będzie truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Zobacz także Wysypisko

Zobacz więcej : 112 - Wysypisko
Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA