Park Partner już działa na osiedlu Paderewskiego

fot. Łukasz Łaskawiec/Radio Katowice

Wszyscy mieszkańcy zrzeszeni w spółdzielni im. Paderewskiego w Katowicach od marca zapłacą za parkingi. Na osiedle Paderewskiego wrócił Park Partner.

Z opłat nie będą zwolnione osoby nieposiadające samochodu. Za obsługę parkingu lokatorzy zapłacą 10 groszy od każdego metra kwadratowego mieszkania. Czy to dobry pomysł zapytaliśmy samych mieszkańców. 


 

Jak tłumaczy spółdzielnia oraz potwierdzają lokatorzy - mieszkańcy od lat zgłaszają, że pod ich domami parkują obce osoby załatwiające sprawy w pobliskich bankach czy urzędach. Od teraz dzięki wezwaniom do zapłaty parkujący bez identyfikatorów mieszkańca zapłacą za postój 100 złotych kary. 

- Za usługi firmy zapłacą wszyscy, bo według polityki spółdzielni wszystkie koszty rozdziela się według powierzchni użytkowej lokali - mówi Lidia Grodowska ze spółdzielni imienia Paderewskiego w Katowicach.


 

Jak zapewnia spółdzielnia - zgodnie z czerwcowym wyrokiem sądu - spółka Park Partner nie będzie mogła - jak było do tej pory - zakładać blokad lub odholowywać pojazdów. 

Autor: Agnieszka Loch/pm/