Sylwester w Kotle Czarownic. Dodatkowe połączenia tramwajowe.

fot. archiwum Radia Katowice

Wieczorem na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozpocznie się Sylwestrowa Noc Przebojów. 

W wydarzeniu może wziąć udział 40 tys. osób, z czego 250 może być niezaszczepionych. Wszyscy uczestnicy będą proszeni o dobrowolne okazanie unijnego Certyfikatu COVID-19 lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu czy o powrocie do zdrowia w związku z koronawirusem. Każda osoba, która odmówi dobrowolnego okazania dokumentu będzie traktowana jako niezaszczepiona, co w przypadku wpuszczenia na stadion 250 niezaszczepionych uniemożliwi jej wstęp na teren imprezy. Podczas koncertu zalecane jest noszenie maseczek w miejscach, gdzie nie sposób zachować bezpieczny dystans, ale używanie ich po zajęciu miejsc nie jest obowiązkowe. 

Wejście na Stadion Śląski zostanie otwarte o 18:30, a początek imprezy planowany jest godzinę później. 

W noc sylwestrową Zarząd Transportu Metropolitalnego organizuje dodatkowe połączenia tramwajowe. Umożliwią one dojazd i powrót ze Stadionu Śląskiego z Sylwestrowej Mocy Przebojów. Zainteresowani będą mogli bez przesiadek dojechać nie tylko z Katowic, ale i z Sosnowca, Będzina, Chorzowa i Bytomia. 

— Zaplanowaliśmy dużą częstotliwość połączeń — mówi dyrektor ZTM, Małgorzata Gutowska: 


Informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej w Sylwestra i Nowy Rok znajdują się na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty. 

Autor: Agnieszka Loch /rs/