W szpitalach przybywa chorych na koronawirusa

Z informacji opublikowanych przez Śląski Urząd Wojewódzki wynika, że w regionie zajętych jest blisko 75% łóżek covidowych. Spośród 166 respiratorów dostępnych w śląskiem - wolnych zostało jedynie 23.

W bytomskim Szpitalu Specjalistycznym, zgodnie z decyzją wojewody - od ponad 2 tyg. działa oddział covidowy. Do tej pory trafiło tam 49 pacjentów. Niestety 13 osób przegrało walkę z chorobą. Wśród zmarłych był także w pełni zaszczepiony pacjent. Mimo tego, specjaliści apelują, by poddać się dobrowolnemu szczepieniu. 

Na bytomski oddział - według dzisiejszego raportu - trafiają osoby w wieku od 40 do 90 roku życia, w większości są to chorzy, którzy nie poddali się szczepieniu. W związku z rosnącą liczbą zakażonych koronawirusem w placówkach zaczyna brakować środków higieny. 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów ze Schorzeniami Serca i naczyń zorganizowało zbiórkę dla szpitala tymczasowego przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Katowicach - Pyrzowicach. Jolanta Wołkowicz zaznacza, że każda pomoc jest na wagę złota. 


 

Zarejestrować się na szczepienie można na kilka sposobów: dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię 989, rejestrując się elektronicznie czy kontaktując się z wybranym punktem szczepień. 

Autor: Magdalena Pańczyk/pm/