Radio Katowice
Radio Katowice / Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
Kryminalna zagadka nr 9 - cz. 3.
25.08.2021
21:00:00

Detektyw Alfons Plebejer obudził się wcześnie, gdy cały pałac jeszcze spał. 

Sen uważał za stratę czasu. Wbrew pałacowej etykiecie nie wezwał przyporządkowanego mu pokojowca i sam udał się do łazienki. Obmył twarz chłodną wodą, ogolił starannie i ubrał w jasny garnitur. Miał wielką ochotę na śniadanie, ale wiedział, że pierwszy posiłek po wczorajszym balu zaplanowano dopiero na 13:00. Wrócił więc do sypialni i sięgnął po książkę leżącą na stoliku obok łóżka. Dzienniki łowieckie Hochbergów nie interesowały go zbytnio, ale pozwalały zająć czas pozostający do lunchu. 

Pukanie do drzwi zaskoczyło go, ale i ucieszyło. Może jednak ktoś pomyślał o tym, żeby przynieść mu kawę i jajka na miękko z grzankami? Widok szafarki i pokojówki szybko wyprowadził go z błędu. Kobiety stały w drzwiach bez tacy. Na ich twarzach rysowało się zakłopotanie. Przepraszały za niespodziewaną pobudkę, tłumacząc, że sprowadza je wielki kłopot o wadze państwowej. Chwilę zajęło Plebejerowi uspokojenie ich. Gdy poznał przypadki dzisiejszego poranka błyskawicznie przystąpił do działania. 

— Czy możemy od razu przejść do apartamentów Księżnej? — zapytał. — Chciałbym osobiście zobaczyć miejsce zdarzenia. 

Kobiety spojrzały na siebie bezradnie. Pierwsza odzyskała rezon szafarka, która zarządziła, że zanim detektyw uda się na miejsce, osobiście pójdzie do księżnej i wyjaśni jej całą sytuację. Do jej powrotu Plebejer miał łaskawie poczekać w swoim pokoju. Detektyw przystał na to dodając.

— Poczekam, ale niech mi w tym czasie Józia przyniesie filiżankę kawy. I coś na ząb — rzucił niby od niechcenia — najchętniej dwa jajka na miękko i trzy dobrze przypieczone grzanki. Jeśli mam szybko rozwiązać tę sprawę, nie mogę być głodny.
Radio Katowice / Audycje / Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
 
 
 
 

Przez całe lato będziemy rozwiązywać kryminalne zagadki. Każdy, kto ma w sobie żyłkę detektywistyczną, chce przez moment poczuć się jak Sherlock Holmes albo Herkules Poirot lub po prostu dobrze bawić – proszę śledzić nasz wątek sensacyjny. Co tydzień inny. 

Kryminalne Tajemnice Radia Katowice przez całe wakacje od wtorku do czwartku po 21:00, w piątek finał – także po 21:00 i nagrody dla tego, kto rozwiąże zagadkę. 

Zobacz także Kryminalne Tajemnice Radia Katowice

Zobacz więcej : 274 - Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA