Radio Katowice
Radio Katowice / Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
Kryminalna zagadka nr 7 - cz. 1.
10.08.2021
21:00:00

Aspirant Ewald Klapsznita wyszedł z gmachu Urzędu Śledczego Policji Województwa Śląskiego przy ulicy Jagiellońskiej 23. 

Mimo wczesnej pory słońce grzało już mocno. Zapowiadał się upalny dzień. Klapsznitę kusiło, by poluzować guzik w kołnierzu policyjnej bluzy i zdjąć czapkę. Bardziej od komfortu cenił sobie jednak porządek i dyscyplinę. Poprawił pasek pod szyją, nacisnął daszek czapki na czoło i dziarskim krokiem ruszył w kierunku ulicy Żwirki i Wigury, skąd godzinę temu przyszło zawiadomienie o odnalezieniu zwłok Franciszka Ajnotpfa. 

Już po chwili mijał imponujący 7-piętrowy gmach, w którym wiosną kolejnego roku miało rozpocząć działanie Muzeum Śląskie. W budynku trwały ostatnie prace, ale już teraz napawał on dumą mieszkańców Katowic. Budynek posiadał najnowsze rozwiązania. Zainstalowano w nim klimatyzację, a w sufity wbudowano centralne ogrzewanie. Windy osobowe i towarowe otwierały się automatycznie na sygnał fotokomórki, a między kondygnacjami kursowały ruchome schody. Już teraz, na kilka dobrych miesięcy przed otwarciem, pisano o tym miejscu, jako o najnowocześniejszym muzeum w Europie. Nic dziwnego, że praca tutaj była marzeniem każdego muzealnika. Jednym z nich był historyk Franciszek Ajntopf, który odpowiadał za stworzenie wystawy poświęconej znaleziskom z całego świata, odkrytym przez śląskich naukowców. Ostatnio do kolekcji dołączyła mumia z Egiptu, którą odnalazł sam Ajntopf podczas egzotycznej wyprawy. Dokonanie odbiło się szerokim echem w krajowych i europejskich mediach. Niestety historykowi nie będzie dane już więcej cieszyć się chwałą odkrywcy. Jego martwe ciało z wbitym w plecy nożem do papieru znaleziono dziś rano w jego mieszkaniu w katowickim niebotyku.
Radio Katowice / Audycje / Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
 
 
 
 

Przez całe lato będziemy rozwiązywać kryminalne zagadki. Każdy, kto ma w sobie żyłkę detektywistyczną, chce przez moment poczuć się jak Sherlock Holmes albo Herkules Poirot lub po prostu dobrze bawić – proszę śledzić nasz wątek sensacyjny. Co tydzień inny. 

Kryminalne Tajemnice Radia Katowice przez całe wakacje od wtorku do czwartku po 21:00, w piątek finał – także po 21:00 i nagrody dla tego, kto rozwiąże zagadkę. 

Zobacz także Kryminalne Tajemnice Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA