Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości sportowe
Polscy lekkoatleci obronili tytuł Drużynowych Mistrzów Europy!
30.05.2021
21:00:00

Piotr Muszalski

Lekkoatletyczna reprezentacja Polski, mimo braku kilku czołowych zawodników, zdołała obronić tytuł Drużynowych Mistrzów Europy. Na Stadionie Śląskim walka o złoto trwała do ostatniej konkurencji.

Po pierwszym dniu Polacy zajmowali drugą pozycję tracąc do Brytyjczyków pół punktu. Tuż za Polską byli Niemcy, co zapowiadało wielkie emocje w niedzielnych zmaganiach.

Zaczęło się od 3. miejsc Damiana Czykiera na 110 m. przez płotki i Mateusza Borkowskiego w biegu na 800 metrów. Chwilę potem w biegu na 100 metrów przez płotki zwyciężyła Pia Skrzyszowska. Zaledwie 20-letnia zawodniczka wygrała także w sobotę tyle, że w biegu płaskim na 100 m., co oznaczało, że sama dla reprezentacji zdobyła 14 punktów.

— Wczorajszy start był dla mnie łatwiejszy, ponieważ nie miałam presji. Dzisiaj było ciężko z rozgrzewką, było ślisko, zimno, ale cieszę się, że dobrze wystartowałam i dobiegłam pierwsza, zwyciężyłam i jest to 14 punktów, teraz kibicuje innym — mówiła po biegu rewelacja tego weekendu.


 

Pia chyba mocno trzymała kciuki za koleżanki i kolegów z reprezentacji gdyż Biało-Czerwoni zaczęli seriami zdobywać pierwsze miejsca. W skoku wzwyż zwyciężył Robert Sobera, który zaliczył 5,65. Młot Pawła Fajdka poleciał na odległość 82,98, co oznaczało, że Polak uzyskał rekord mistrzostw, ale i osiągnął najlepszy rezultat w tym sezonie.

— Warto było przyjechać trochę wcześniej, rozgrzać się i jak widać wynik zadowalający — mówił po konkursie Fajdek.


 

Również w rywalizacji w skoku wzwyż nie miała sobie równych Kamila Lićwinko. Kapitan reprezentacji skoczyła 1,94 co oznaczało najlepszy wynik w tym sezonie.

— Z formy jestem bardzo zadowolona. Jeszcze 2-3 miesiące temu nie mogłam skoczyć 1,85 dlatego ten dzisiejszy wynik bardzo cieszy. Jest jeszcze sporo do poprawy, bo popełniam dużo błędów technicznych, co później przekłada się na skoki. To nie było dzisiaj dobre skakanie mimo to skoczyłam 1,94. Wracam do tego co kiedyś prezentowałam — cieszyła się po skokach Lićwinko.


 

Po tak dobrych rezultatach, do których drugie miejsca dołożyli dyskobol Robert Urbanek i Magdalena Żebrowska w skoku w dal. Polska wyszła na prowadzenie i w ostatnich konkurencjach musiała odpierać ataki Wielkiej Brytanii i Włoch. Nie zawiodły Aniołki Matusińskiego, które w składzie Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek, dobiegły do mety jako pierwsze.

— Jeśli o naszą sztafetę chodzi byłam spokojna, mamy na prawdę świetny skład więc wiedziałam, że stać nas na bardzo dobre bieganie. Na początku było trochę nerwowo z powodu falstartu, no ale każda z dziewczyn dała z siebie wszystko i wygrałyśmy — powiedziała Małgorzata Hołub-Kowalik. 


 

O złotym medalu miały zadecydować rezultaty w ostatniej konkurencji zawodów. Męska sztafeta 4x400 m. miała obronić pierwsze miejsce przed Brytyjczykami i Włochami i zrobiła to! Wyspiarze na ostatniej zmianie zgubili pałeczkę i było wiadomo, że jeśli chcemy myśleć o obronie tytułu, Karol Zalewski musi dobiec do mety w pierwszej trójce. Tak też się stało i złote medale trafiły na szyje polskich lekkoatletów!

Autor: Piotr Muszalski/pm/


Zobacz także Wiadomości sportowe

Zobacz więcej : 120 - Wiadomości sportowe
Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA