Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości sportowe
Wizerunki Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka na znaczku pocztowym
27.05.2021
17:10:00

fot.pzla.pl

Od piątku, 28 maja, Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek pocztowy emisji "Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Silesia 2021".

Na znaczku pocztowym przedstawione są wizerunki Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka. Sylwetki utytułowanych reprezentantów Polski w rzucie młotem podkreślone są wyrazistym kolorem złotym, który nawiązuje do ich sukcesów. W tle pojawia się Stadion Śląski, na którym będą rywalizować lekkoatleci podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. 

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wspiera wszelkie działania, które przyczyniają się do wzmacniania roli Polski jako organizatora największych wydarzeń sportowych. Jesteśmy postrzegani jako poważny i rzetelny partner, z którym chcą współpracować największe federacje i organizacje międzynarodowe. Bardzo nas to cieszy i z pewnością na wsparciu tego wydarzenia nie poprzestaniemy. Jestem przekonana, że jeszcze wiele podobnych imprez sportowych przed nami, a co za tym idzie, liczne okazje do kolejnych wydań znaczków pocztowych i do dalszej współpracy z Pocztą Polską — powiedziała Anna Krupka, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Oprócz znaczka Poczta Polska wydała, w limitowanej wersji, kopertę FDC, czyli kopertę Pierwszego Dnia Obiegu. Przedstawia ona wnętrze areny tegorocznych zmagań.

Dzięki naszej działalności filatelistycznej możemy promować najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne. Zmagania europejskich lekkoatletów kolejny raz odbędą się w Polsce. Jestem niezwykle szczęśliwy, że Poczta Polska może włączyć się w celebrację Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce i być częścią tego niezwykłego przedsięwzięcia. Żywię ogromną nadzieję, że nasi reprezentanci kolejny raz potwierdzą swoją dominację na Starym Kontynencie i obronią złoty medal — powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

O randze mistrzostw mówił również Bartłomiej Kowalski, CEO Lokalnego Komitetu Wykonawczego Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021.

— Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce to wyjątkowe święto sportu. Po pierwsze Polacy bronią zdobytego dwa lata temu tytułu mistrza Starego Kontynentu. Po drugie będziemy mogli gościć na trybunach kibiców, których doping na pewno zmotywuje biało-czerwonych do walki. Cieszę się, że w przypadku tej imprezy udało nam się współpracować z Pocztą Polską. Nie każde wydarzenie otrzymuje tak wyjątkowe wyróżnienie, jakim jest znaczek pocztowy. A nam się to udało i jestem z tego bardzo dumny.

Znaczek Poczty Polskiej spodobał się także jego gwiazdom: Anicie Włodarczyk i Pawłowi Fajdkowi.

To drugi znaczek, na którym się znalazłam i muszę przyznać, że to wspaniałe uczucie. Bardzo spodobała mi się kolorystyka ze złotym akcentem i jestem pewna, że to wydanie jeszcze przez lata będzie przypominać o niezwykłym wydarzeniu — powiedziała Anita Włodarczyk.

Na znaczku bardzo spodobały mi się widoczne emocje: od dumy z reprezentowanej dyscypliny po radość podczas zdobywania kolejnych osiągnieć. Myślę, że projekt świetnie oddaje to, co będziemy mogli podziwiać przez 2 dni zmagań na Stadionie Śląskim — dodał Paweł Fajdek.

Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce od 2015 roku organizowane są w cyklu dwuletnim. W 2019 roku zmagania odbywała się w Bydgoszczy. Polska reprezentacja zdobyła na nich złoty medal. Tegoroczna edycja odbędzie się 29 i 30 maja na Stadionie Śląskim. Dla kibiców otwarte zostaną trybuny. Zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa udostępnionych zostanie 7 600 miejsc.

Autor: Piotr Muszalski/pzla.pl/pm/


Zobacz także Wiadomości sportowe

Zobacz więcej : 120 - Wiadomości sportowe
Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA