Festiwal Piosenki Radosnej

fot. materiały prasowe

Skierowany do artystów z niepełnosprawnościami z całej Polski, ma na celu promocję talentu wokalnego osób z grup zagrożonych wykluczeniem.  

Mowa o konkursie Piosenki Radosnej, zorganizowanym przez dąbrowską Fundację "Wygrajmy Razem". Warunkiem zgłoszenia udziału w inicjatywie było nagranie jednego utworu w języku polskim, który jak podaje regulamin powinien mieć radosny i optymistyczny wydźwięk w myśl nazwy konkursu. Utwory dostępne są na profilu Facebook i kanale You Tube fundacji Wygrajmy Razem, gdzie również oddawać można głosy na finalistów. Z uczestnikami, m.in. Zuzanną i Rokiem Mulec, którzy mimo, że są osobami niewidomymi, maja na swoim koncie liczne sukcesy tworząc muzyczny duet, rozmawiała reporterka Radia Katowice Katarzyna Herbuś.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl