Przedłużenie obostrzeń. Co z majówką?

fot. KPRM / Twitter

Rząd przedłużył obostrzenia związane z pandemią o dwa tygodnie. Do 3 maja zamknięte będą hotele i obiekty noclegowe.

Niektóre ograniczenia są znoszone: znów dopuszczony będzie sport na świeżym powietrzy - razem będzie mogło grać 25 osób. Od poniedziałku (19 kwietnia) czynne będą przedszkola i żłobki.

W dalszym ciągu zamknięte pozostają galerie handlowe, baseny, hotele, siłownie czy siłownie, a także salony urody, fryzjerzy czy salony kosmetyczne. Ograniczenia są planowane do 25 kwietnia. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że mamy już za sobą apogeum trzeciej fali epidemii. Wysoka jest natomiast liczba hospitalizacji. Minister wyjaśnił na konferencji prasowej, że najwięcej przypadków zakażeń miało miejsce w poprzednich tygodniach, natomiast ciągle wielu chorych trafia do szpitali. 

Według dzisiejszych danych Ministerstwa Zdrowia, liczba pacjentów chorych na COVID-19 przebywających w szpitalach zmniejszyła się o ponad 700. Obecnie zajętych jest niemal 34 tysiące łóżek covidowych. Z kolei o 56 osób spadła liczba pacjentów podłączonych do respiratorów. W sumie do respiratorów podłączonych jest 3 tysiące 457 osób.


Autor: IAR /as/