Ekspert radzi: jak korzystać z niebieskiej linii?

W okresie koronakryzysu, w ostatnich miesiącach notuje się ponad 90-procentowy przyrost zgłoszeń o przemocy rejestrowanych na niebieskiej linii. 

Izolacja i lock downy nie tylko nasilają agresję, ale również sprawiają, że ofiary mają ograniczone możliwości ucieczki od oprawcy. Podpowiadamy jak korzystać z niebieskiej linii, jak ją założyć i jakie daje ona możliwości uwolnienia się od przemocy. Procedura niebieskiej karty pomaga wyjść z życiowego impasu, ale jest dla policji informacją, że w danej rodzinie dochodzi do przemocy, a jej dokumentacja może zostać wykorzystana jako dowód procesowy. O przemocy domowej, doświadczanej agresji i w poszukiwaniu pomocy można dzwonić do godziny 12:00 pod nr telefonu 506 041 100.Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.