Ekspert radzi: jak oddychanie wpływa na nasz organizm?

Codziennie wykonujemy tysiące wdechów i wydechów w ogóle nie zastanawiając się nad tym czy robimy to prawidłowo i jak oddychanie wpływa na nasz organizm.

Tymczasem okazuje się, że prawidłowe techniki oddechu wpływają między innymi na nasze zdrowie i nastrój. Wystarczy znaleźć w ciągu dnia kilka minut na ćwiczenie prawidłowego oddychania. Praktyka czyni mistrza, wystarczy poświecić na to kilka minut w ciągu dnia. Można też skorzystać z pomocy specjalisty i wziąć udział w terapii oddechu. Odpowiednio wykonywane wdechy i wydechy są lekiem na skołatane nerwy i kluczem do zrozumienia samego siebie. Wokół tej filozofii zrodziła się terapia oddechem. Opowiada Anna Klim, praktyk oddechu. Autor: Martyna Słabikowska /as/
Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.