Nowe obostrzenia od 27 lutego. Rząd wprowadza nowe restrykcje.

fot. MZ_GOV_PL

Od soboty 27 lutego obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Kwarantanna po przyjeździe do Polski z Czech lub Słowacji. Powrót obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim.

Na środowej konferencji, minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował o decyzji ws. nowych obostrzeń. Od soboty 27 lutego wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan, a także przyłbic. 

#social_media

Rząd podjął również decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń. Już od poniedziałku województwo warmińsko-mazurskie powróci do nauczania zdalnego w klasach 1-3. Od soboty zamknięte zostaną tam hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Dotyczy to również basenów i kortów tenisowych. 

Trudna sytuacja pandemiczna u naszych południowych sąsiadów spowodowała wprowadzenie przez rząd kwarantanny po przyjeździe z Czech i Słowacji - z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki. Obowiązek kwarantanny lub obowiązek przedłożenia negatywnego testu nie będzie obowiązywać pracowników transgranicznych.

W pozostałych województwach przedłużono dotychczasowe zasady bezpieczeństwa do 14 marca.  

Dane na temat liczby zakażeń wskazują znaczący dzienny przyrost zachorowań. Dziś w Polsce potwierdzono 12.146 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Rośnie liczba zajętych łóżek i respiratorów w szpitalach oraz liczba zleconych testów. 

Autor: Piotr Muszalski/pm/