Ekspert radzi: jak korzystać z karty kredytowej?

Często jest bohaterką rozmaitych dowcipów, opowiadających zazwyczaj o udanych i sporych, szczególnie kobiecych zakupach i pozostającym po nich sporym zadłużeniu. 

Mowa o karcie kredytowej. Zupełnie poważnie odpowiemy na podstawowe pytanie: jak korzystać z karty kredytowej, a dokładniej - jak to robić mądrze? W jakich sytuacjach najczęściej wykorzystywana jest karta kredytowa oraz gdzie jest wręcz niezbędna? Kiedy szczególnie pomoże nam ten środek płatniczy i jak wybrać dobrą kartę kredytową? Z ekspertem Rafałem Rebilasem, doktorem nauk ekonomicznych, specjalistą w zakresie produktów rynku finansowego i wieloletnim praktykiem, rozmawia Katarzyna Herbuś.

Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.