Ostatnie pożegnanie Piotra Machalicy

W Częstochowie odbędzie się pogrzeb Piotra Machalicy, aktora filmowego i teatralnego, wieloletniego dyrektora artystycznego Teatru im. Mickiewicza. 

Aktor zagrał w wielu sztukach, część sam wyreżyserował, od lipca 2006 do czerwca 2018 roku był dyrektorem artystycznym częstochowskiego teatru. Był także jednym z najwybitniejszych interpretatorów piosenki literackiej. Jako aktor śpiewający zasłynął m.in. piosenkami Bułata Okudżawy i Georgesa Brassensa. 

Swojego kolegę ze sceny i byłego dyrektora wspominają aktorzy częstochowskiego teatru. Sylwia Oksiuta-Warmus podkreśla, że Piotr Machalica był niezwykle otwartym, serdecznym i ciepłym człowiekiem. 


Adam Hutyra wielokrotnie grał razem z Piotrem Machalicą na częstochowskiej scenie. 


Wieczorem częstochowski teatr opublikuje na swoim kanale YouTube koncert "MachaLista przebojów". Była to ostatnia premiera Piotra Machalicy jako dyrektora artystycznego częstochowskiej instytucji. Premiera koncertu, który podbił serca publiczności, odbyła się 29 kwietnia 2018 r. Jak wtedy mówił Piotr Machalica w rozmowie z Radiem Katowice, ten koncert to podziękowanie dla częstochowskiej publiczności. 


Koncert "MachaLista przebojów" opublikowany zostanie o godzinie 19:00. Będzie można go oglądać przez 24 h, czyli do niedzieli 20 grudnia do godz. 19:00. Link do spektaklu teatr poda na swojej stronie internetowej i profilu FB. 

Piotr Machalica zmarł w poniedziałek w nocy w wieku 65 lat. 

Autor: Izabela Czerczer /rs/