Zarażeni dobrem. Artyści i lekarze.

fot. Joanna Opas/Radio Katowice

"Zarażeni dobrem. Artyści i lekarze w podziękowaniu pracownikom ochrony zdrowia." to tytuł koncertu, który odbywa się w Operze Śląskiej w Bytomiu.  

Koncert to wyrażenie wdzięczności wszystkim pracownikom ochrony zdrowia za dotychczasową walkę z COVID-19. Pomysłodawcą jest lekarz dr Wojciech Bichalski, który jest melomanem.


Jak dodaje Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu, artyści chętnie przystali na propozycję występu dla medyków.


Lekarze, pielęgniarki i personel szpitali szczególnie zaangażowani w walkę z pandemią koronawirusa odebrali Odznaczenia za Zasługi dla Województw Śląskiego.

Personelowi medycznemu zostały też wręczone odznaczenia za zasługi dla województwa śląskiego. Oprócz pracowników szpitali, Odznakę Honorową Ministra Zdrowia "Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia" otrzymali marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i abp. Wiktor Skworc. Jak mówi dr Tadeusz Urban, szef Śląskiej Izby Lekarskiej, razem z pomysłem koncertu pojawił się pomysł uhonorowania tych najbardziej zasłużonych.


Oprócz pracowników szpitali, Odznakę Honorową Ministra Zdrowia "Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia" otrzymali marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i abp. Wiktor Skworc. Jak podkreśla metropolita katowicki, kościół dostosował się do wytycznych, organizując życie religijne w parafiach, a gdy trzeba było wsparł szpitale.


Odznaczenie to uznanie za pracę całego Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, podkreśla Jakub Chełstowski.


Medal Śląskiej Izby Lekarskiej trafi natomiast do Jurka Owsiaka, Dominiki Kulczyk i przedstawicieli KWK Piast-Ziemowit.

Autor: Joanna Opas/ml/