Rozgrzewka przed 40. Rawa Blues Festival

fot. Aleksandra Siążnik / Radio Katowice

Rawa Blues Festival, chociaż pierwsze skojarzenie to Spodek, w tym roku blues zagra prosto ze Studia koncertowego Radia Katowice - miejsca, w którym zaczął się ten festiwal. 

W ramach 40. Rawa Blues Festival - Rozgrzewka wystąpi Ireneusz Dudek w towarzystwie big-bandu. Jak przebiega rozgrzewka do tego wielkiego koncertu, sprawdza Ola Siążnik.


Podczas koncertowej rozgrzewki przed 40. Rawą Blues Festival w studiu wystąpi 21 muzyków. 


Blues, czyli jak niektórzy mówią muzyka początku, jest też dobrym tematem do dywagacji na temat tego jak ją grać. Z pomocą z pewnością przyjdą goście specjalni koncertu. Jednym z nich jest Henryk Gembalski - niekwestionowany mistrz improwizacji, skrzypek aktywny na profesjonalnym rynku muzycznym od 1978 roku.

W Studiu koncertowym im. Jerzego Haralda Irek Dudek razem z big-bandem zaprezentują słuchaczom album Dudka "No.1", który został wydany w 1986 roku. W koncercie wezmą udział także muzycy, którzy nagrywali tę płytę. Będzie to m.in. wspomniany Henryk Gembalski, Krzysztof Popek, czy Apostolis Anthimos u boku, którego Irek Dudek zaczynał swoją przygodę z muzyką.


Premiera Rozgrzewki 40. Rawa Blues Festival  - 4 października po godz. 18:00! Do oglądania na Facebook'u, www.radio.katowice.pl oraz do słuchania na antenie.


/as/