Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości regionalne
Widowiskowa próba generalna. Eurowizja Junior 2019.
24.11.2019
08:00:00

fot. Małgorzata Lachendro/Radio Katowice

Już dzisiaj w Arenie Gliwice wielki finał Eurowizji Junior 2019. Konkurs jest po raz pierwszy organizowany w Polsce.

Od ponad tygodnia Śląsk gości delegatów i uczestników z 19 krajów. Zapytaliśmy Gliwiczan, czy czekają na to międzynarodowe widowisko.


Od kilku dni, poza próbami, w Arenie Gliwice odbywają się także konferencje prasowe. Na jednej z nich województwo śląskie reprezentowała Izabella Domagała, która zachęcała przyjezdnych dziennikarzy i artystów do zwiedzania regionu.


Tłumaczenie: Mam nadzieję, że znajdziecie czas, żeby zobaczyć, poczuć i spróbować wszystkiego, co najlepsze w regionie. Mamy naprawdę dobre jedzenie. Myślę, że spróbujecie rzeczy, których nie ma w Waszych krajach i będzie to dla Was niespodzianka.

Transmisję koncertu prosto z Gliwic będzie można oglądać na kanale Telewizji Polskiej oraz TVP Polonia. Początek o godzinie 16:00. 

Od początku tygodnia reprezentanci 19. krajów dopracowują swoje występy. Podczas próby generalnej nie obyło się bez drobnych problemów z odsłuchem jednej z uczestniczek. Wszystko zostało jednak szybko naprawione, tak, by sytuacja nie powtórzyła się podczas wieczornego Konkursu Jurorskiego, który poprzedzi jutrzejszy wielki finał. 

W tym czasie reporterka Radia Katowice sprawdziła, za kogo trzymają kciuki Gliwiczanie.


Od kilku dni w gliwickiej Arenie trwają przygotowania do finału Eurowizji. Jest to też czas spotkań z organizatorami wydarzenia. Podczas ostatniej konferencji Telewizji Polskiej i Europejskiej Unii Nadawców, Prezes TVP, Jacek Kurski, odniósł się do spekulowania wygranej naszej reprezentantki przez media.


Tłumaczenie: Chciałbym zarekomendować Polakom i polskim dziennikarzom uspokojenie oczekiwań, ponieważ Polska nigdy nie wygrywa, kiedy jest pewna swojej wygranej.  Oczywiście trzymam kciuki za Viki Gabor, ale konkurencja jest bardzo silna.

Podczas ubiegłorocznej Eurowizji zwyciężczynią została Roksana Węgiel, w tym roku debiutuje w roli prowadzącej wydarzenie.


Tłumaczenie: Jestem zdenerwowana, ale również bardzo się cieszę, że mogę być na scenie z Idą i Olkiem. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników, ale wiecie jak to jest...nasza dziewczyna z Polski, więc wiadomo.

Razem z Roksaną, konkurs Eurowizji Junior poprowadzą tancerka i osobowość telewizyjna - Ida Nowakowska oraz dziennikarz - Aleksander Sikora. Ida przygotowała dla widzów Eurowizji niespodziankę.


Tłumaczenie: Mamy przygotowaną małą niespodziankę. To jest taniec, który jest dla mnie bardzo symboliczny. To nie jest o afiszowaniu się, ale o pokazaniu jak ludzie w różnym wieku się jednoczą, więc to jest dla małych i dużych. Ten taniec ma pokazać kolory dzielenia się radości z tańca i radości życia.

Zwycięzcę tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior poznamy już w jutro o godzinie 19:00. Viki Gabor będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior z numerem 11. Wydarzenie otworzy występ Jordana Anthony z Australii. Od wczoraj można też wspierać swoich faworytów internetowym głosem publiczności na stronie junioreurovision.tv.

Autor: Aleksandra Siążnik/ml/Zobacz także Wiadomości regionalne

Zobacz więcej : 1 - Wiadomości regionalne
Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA