Radio Katowice
Radio Katowice / Radiowe Wydarzenia
Marta Skóra. Krótkie i niepojęte. Radiosesja.
22.11.2019
18:00:00

Marta Skóra jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Rytmiki. Śpiewa, komponuje i gra na fortepianie, angażując się w wiele projektów, zarówno muzyczny, jak i teatralnych, m.in. stworzyła muzykę do spektaklu "Kocham i nienawidzę" z tekstami piosenek Marka Koterskiego, wystawianego przez Teatr Żelazny w Katowicach. Płyta "Krótkie i niepojęte" jest efektem współpracy z dwoma wspaniałymi muzykami – Adamem Rybakiem i Janem Mitorajem. 

Adam Rybak, pianista, kompozytor, aranżer, wraz z zespołem TULIA zdobywca 3 nagród podczas koncertu Premier na Festiwalu w Opolu 2018, Fryderyka za Fonograficzny Debiut Roku oraz platynowej płyty. Twórca aranżacji utworów z Musicalu ”West side story” na światową galę ELLITE MODEL LOOK 2012. Współpracował z wieloma wokalistami, m.in.: Patrycją Gola, Agnieszką Adamczewską, Igą Kozacką, Martą Skórą, Michałem Gaszem, Piotrem Brodzińskim, a także wieloma instrumentalistami m.in.: Tomaszem Muchą, Kamilem Kułachem, Andrzejem Ruskiem, Marcinem Grzybkiem, Wojtkiem Gąsiorem, Grzegorzem Grzybem, Łukaszem Zającem, Tomkiem Drozdkiem, Przemkiem Hanajem, Janem Mitorajem, Jackiem Kiellerem. 

Jan Mitoraj, gitarzysta, pedagog, kompozytor i realizator dźwięku. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Muzyk zespołów Osada Vida, Brain Connect i Pasimito oraz wielu innych projektów. Od 10 lat edukuje adeptów gitary. Finalista konkursu Master Of Solos 2019. Wywiady z Jankiem ukazały się dwukrotnie w magazynie Top Guitar oraz w Magazyn Gitarzysta, a muzyka wielokrotnie pojawiała sie na Liście Przebojów Trójki oraz na liście Turbo Top w Antyradiu. 

"Krótkie i niepojęte" to zbiór utworów, z których każdy jest zróżnicowany i zaskakujący, a jednocześnie wszystkie łączy wspólny klimat muzyczny. Dzięki niesamowitym aranżacjom Adama Rybaka oraz wspaniale dokomponowanym dźwiękom gitar Jana Mitoraja, utwory te nabrały energii, świeżosci i są w stanie poruszyć serca i trafić w gusta wielu odbiorców. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. To zbiór chwil, emocji, przemyśleń – często KRÓTKICH i zdecydowanie do tej pory NIEPOJĘTYCH.

Na koncercie zagrają: 

 • Marta Skóra – wokal 
 • Agnieszka Adamczewska – gościnnie wokal 
 • Adam Rybak – piano, instr. klawiszowe, loopy, aranżacja 
 • Jan Mitoraj – gitary, lutnia 
 • Przemysław Hanaj – gitary 
 • Andrzej Rusek – git. bas. 
 • Krzysztof Kot – perkusja 
 • Kamil Kułach – saksofon 
 • Tomasz Mucha – skrzypce   
 • Adrianna Urbacz – skrzypce 
 • Kornelia Lewandowska – altówka 
 • Joanna Kalaga – wiolonczelaZobacz także Radiowe Wydarzenia

Zobacz więcej : 12 - Radiowe Wydarzenia
Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA