Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości regionalne
Eurowizja Junior. Prezentacja uczestnków.
18.11.2019
23:32:00

fot. Aleksandra Siążnik/Radio Katowice

Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior 2019 odbyła się w Teatrze Śląskim w Katowicach. To pierwszy raz, kiedy Polska została gospodarzem konkursu.

Podczas gali zaprezentowano 19 uczestników z różnych krajów. W tegorocznym konkursie biorą udział m.in. reprezentanci z Armenii, Włoch, Irlandii czy Holandii. Losowania kolejności prezentacji młodych wykonawców honorowo dokonała Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018. Pierwszy występ przypadł Australii, natomiast Polska wokalistka wystąpi jedenasta. 

W tym roku decyzją widzów programu "Szansa na Sukces" nasz kraj będzie reprezentować Viki Gabor z piosenką "Superhero".

Ubiegłoroczny sukces Roksany Węgiel był jednym z czynników, dla których Telewizja Polska postanowiła się ubiegać o tytuł gospodarza Eurowizji Junior 2019. Zwyciężczyni zeszłorocznej edycji kibicuje naszej reprezentantce.


— To piosenka o tym, że razem jesteśmy silniejsi i razem możemy zrobić wszystko — mówi Viki Gabor.


Uczestników gali powitał m.in. prezes TVP Jacek Kurski. 


TŁUMACZENIE: Drodzy młodzi wokaliści, te zawody to coś więcej niż tylko konkurs piosenek. To dla Was wielka przygoda, dla Was młodych utalentowanych ludzi, dla których muzyka jest pasją. Macie niespotykaną okazję do zaprezentowania swoich wokalnych umiejętności podczas widowiska światowej klasy. Ten konkurs wspiera i kształtuje obie rzeczy. Wasz artyzm i charakter pozwala Wam spełniać marzenia o pełnej sukcesu karierze. 

W imieniu władz województwa uczestników powitała członek zarządu Izabela Domogała, która ma nadzieję, że uczestnicy znajdą czas na poznanie regionu.


TŁUMACZENIE: Mam nadzieję, że znajdziecie czas na odwiedzenie najpiękniejszych miejsc, instytucji kultury i obiektów postindustrialnych, których nie brakuje w naszym regionie i z których jesteśmy bardzo dumni. Życzę Wam niezwykłych i niezapomnianych chwil w Polsce i na Śląsku i wspaniałego występu na konkursie. 

W imieniu mieszkańców Gliwic, uczestników przywitał Janusz Moszyński, pełniący obowiązki prezydenta Gliwic, który zaznaczył, że Eurowizja Junior, to ważny krok w karierze uczestników.


TŁUMACZENIE: Mam nadzieję i głęboko wierzę, że dla niektórych z nas pierwszy, a dla wszystkich z Was bardzo ważny krok w Waszej karierze. Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić, że będziecie mieli okazję do wzięcia udziału w wycieczkach, które mam nadzieję, będą dla Was interesujące i na koniec życzę wszystkim powodzenia, dobrej zabawy, jeden z Was wygra, ale wszyscy będziecie zwycięzcami.

Wielki finał i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Arenie Gliwice. Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, zdradził Radiu Katowice, że wszystkie przygotowania ceremonii są dopięte na ostatni guzik.

Autorzy: Joanna Opas, Aleksandra Siążnik /rs/


Zobacz także Wiadomości regionalne

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA