Radio Katowice
Radio Katowice / Gdzieś obok nas
Warto po prostu chcieć
09.11.2017
20:15:00

Gdzieś obok nas realizowane są ciekawe inicjatywy i akcje, w których każdy może wziąć udział.

Wciąż potrzebni są wolontariusze do organizacji kolejnej Wieczerzy Wigilijnej dla samotnych organizowanej przez Fundację Wolne Miejsce. Inicjatywa Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny MOVEMBER - (zbitka angielskich słów *moustache* (wąsy) i *November* ( listopad) – coroczna, trwająca miesiąc akcja, której celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim raka prostaty i raka jądra. Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, studenci medycyny z polskich uczelni również się w nią włączają. Przez cały miesiąc, w różnych miejscach będą rozmawiać, edukować i zachęcać do samobadania. Rak jądra jest najczęstszym nowotworem złośliwym młodych mężczyzn. Długo nie daje wyraźnych objawów. Jedynym znakiem jest niebolesne powiększenie jądra lub niebolesny guzek na jądrze. Jedynym sposobem na ich wykrycie jest samobadanie jąder. A wczesne stadium jest w 99% uleczalne. Studentów można będzie spotkać w Katowicach 13 i 14 listopada na Akademii Wychowania Fizycznego, 18 listopada w DH Supersam, 22 listopada na Uniwersytecie Ekonomicznym, 25 listopada na Uniwersytecie SWPS. Oprócz tego, we współpracy z fundacją Kapitan Światełko będą przeprowadzać bezpłatne badania USG dla mężczyzn w wieku 18-35 lat: 19 listopada w Odrzańskich Ogrodach w Kędzierzynie Koźlu 28 i 29 listopada Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych w Katowicach. Do skorzystania z propozycji studentów medycyny do sprawdzenia zdrowia zachęcają: Agnieszka Hofman i Magdalena Wszołek.
Radio Katowice / Audycje / Gdzieś obok nas
Gdzieś obok nas
 
 
 
 

Audycja publicystyczna z elementami edukacji i poradnictwa poruszająca problemy osób niepełnosprawnych oraz ludzi, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Gośćmi audycji są m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji (w tym OPP) prowadzących działalność na rzecz takich osób.

Niemal każdy element audycji z ich udziałem posiada walory edukacyjne bądź poradnicze. Wielu audycjom towarzyszą telefoniczne dyżury ekspertów, którzy udzielają porad. Częstymi gośćmi są niepełnosprawni parlamentarzyści i samorządowcy a wśród nich współpracujący z audycją niepełnosprawny poseł Marek Plura.

Audycja zawiera relacje i krótkie formy reportażowe pokazujące wydarzenia i imprezy organizowane dla osób niepełnosprawnych, wśród nich relacje z targów pracy, licznych spartakiad dla osób niepełnosprawnych, akcji pomocowych dla wykluczonych społecznie, działalności charytatywnej wielu fundacji i stowarzyszeń a także osoby działające na rzecz tych środowisk.


Zobacz także Gdzieś obok nas

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA