Radio Katowice
Radio Katowice / Gdzieś obok nas
Pamiętajmy o samotnych
30.03.2017
20:15:00

Każdy może być wolontariuszem i przygotować śniadanie wielkanocne dla samotnych. 

2 kwietnia – to Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, ustanowiony sześć lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

W naszym regionie odbywać będzie się szereg imprez związanych z propagowaniem wiedzy o autyzmie:

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu serdecznie zaprasza rodziców i nauczycieli na bezpłatną projekcję dokumentalnego filmu „Życie Animowane” połączoną z zajęciami warsztatowymi. Film opowiada historię autystycznego chłopca, który w wieku trzech lat traci zdolność mowy. Dzięki bajkom Disneya udaje się rodzicom ponownie nawiązać z nim kontakt. W tym roku film dostał nominację do Oskara!
Czas i miejsce: 3 kwietnia 2017r., godzina 12:00, Multikino Zabrze
Przed pokazem o godzinie 10:30 zapraszamy rodziców do kawiarni kina na warsztaty „Jak radzić sobie z reakcjami otoczenia na trudne zachowania mojego dziecka z autyzmem” prowadzący: psycholog Tomasz Batruch, zgłoszenia tbappp@wp.pl

4 kwietnia br. Zespół Szkół nr 3 im. św. Łukasza w Rudzie Śląskiej, specjalistyczna placówka zajmująca się diagnozą, terapią oraz edukacją osób z autyzmem wraz ze społecznością mieszkańców Rudy Śląskiej włącza się w obchody Światowych Dni Wiedzy na Temat Autyzmu i zaprasza „I Rudzki Marsz Dla Autyzmu-Jesteśmy Wśród Was”, którego celem jest podnoszenie świadomości społecznej  na temat autyzmu i zwrócenie uwagi na konieczność poprawy dostępu do usług opiekuńczych i edukacyjnych dla osób dotkniętych autyzmem.
Marsz rozpoczyna się godzinie 9:30.

2 kwietnia, z okazji rozpoczynającego się Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, Park Handlowy Arena zabłyśnie na niebiesko, dołączającym tym samym do akcji „Na niebiesko dla autyzmu”. Tego dnia w pasażu głównym Parku Handlowego Arena przeprowadzona zostanie również zbiórka na rzecz dzieci z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi. Przez cały dzień dostępni będą również specjaliści z Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej.
Radio Katowice / Audycje / Gdzieś obok nas
Gdzieś obok nas
 
 
 
 

Audycja publicystyczna z elementami edukacji i poradnictwa poruszająca problemy osób niepełnosprawnych oraz ludzi, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Gośćmi audycji są m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji (w tym OPP) prowadzących działalność na rzecz takich osób.

Niemal każdy element audycji z ich udziałem posiada walory edukacyjne bądź poradnicze. Wielu audycjom towarzyszą telefoniczne dyżury ekspertów, którzy udzielają porad. Częstymi gośćmi są niepełnosprawni parlamentarzyści i samorządowcy a wśród nich współpracujący z audycją niepełnosprawny poseł Marek Plura.

Audycja zawiera relacje i krótkie formy reportażowe pokazujące wydarzenia i imprezy organizowane dla osób niepełnosprawnych, wśród nich relacje z targów pracy, licznych spartakiad dla osób niepełnosprawnych, akcji pomocowych dla wykluczonych społecznie, działalności charytatywnej wielu fundacji i stowarzyszeń a także osoby działające na rzecz tych środowisk.


Zobacz także Gdzieś obok nas

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA