Radio Katowice
Radio Katowice / Gdzieś obok nas
Pomagać, wspierać, rozmumieć
23.03.2017
20:15:00

.

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy Na Temat Autyzmu. Z tej okazji staramy się więcej dowiedzieć na temat życia z autyzmem, by rozumieć ludzi z autyzmem, wspierać ich i pomagać odnaleźć się w codziennym życiu. Na ten temat rozmawiałam z panią Urszulą Koszutską, dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu, panem Tomaszem Btruchem, psychologiem i inicjatorem pokazu filmu „Życie animowane”, a także dr hab. Mariuszem Wojewodą, ojcem syna z autyzmem.

3 kwietnia odbędzie się w Multikinie w Zabrzu odbędzie się pokaz filmu „Życie animowane” oraz warsztaty dla rodziców dzieci z autyzmem. Rejestracja chętnych pppzabrze@op.pl.

autyzm_03.04.2017_r.__jpg_01

Trwają przygotowania do wielkiego, wielkanocnego śniadania dla wszystkich ludzi, którzy w święta czuja się samotni. Jest to wyzwanie dla organizatorów Fundacji „Wolne miejsce”, ale też szansa dla wszystkich, którzy pragną podzielić się dobrocią.

O swoich zadaniach w tej wielkiej charytatywnej akcji mówili:pani Justyna Kramorz, dyr.Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, Luiza Wysocka, dyrygentka Chóru Świątecznego,pan Adam Myszor, naczelnik kancelarii Prezydenta miasta Świętochłowice oraz Mikołaj Rykowski, pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia. 

Spotkania dla wolontariuszy w każdy wtorek o godz.18.00 w BetaMed w Chorzowie przy ul. Racławickiej 20 A. 
Informacje: www.wolnemiejsce.plwigiliadlasamotnych@gmail.com
Radio Katowice / Audycje / Gdzieś obok nas
Gdzieś obok nas
 
 
 
 

Audycja publicystyczna z elementami edukacji i poradnictwa poruszająca problemy osób niepełnosprawnych oraz ludzi, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Gośćmi audycji są m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji (w tym OPP) prowadzących działalność na rzecz takich osób.

Niemal każdy element audycji z ich udziałem posiada walory edukacyjne bądź poradnicze. Wielu audycjom towarzyszą telefoniczne dyżury ekspertów, którzy udzielają porad. Częstymi gośćmi są niepełnosprawni parlamentarzyści i samorządowcy a wśród nich współpracujący z audycją niepełnosprawny poseł Marek Plura.

Audycja zawiera relacje i krótkie formy reportażowe pokazujące wydarzenia i imprezy organizowane dla osób niepełnosprawnych, wśród nich relacje z targów pracy, licznych spartakiad dla osób niepełnosprawnych, akcji pomocowych dla wykluczonych społecznie, działalności charytatywnej wielu fundacji i stowarzyszeń a także osoby działające na rzecz tych środowisk.


Zobacz także Gdzieś obok nas

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA