Radio Katowice
Radio Katowice / Res Musica
Rozmowy o śląskiej muzyce
05.03.2017
20:05:00

W magazynie wydarzeń muzycznych Res Musica przedstawimy państwu zestaw rozmów o śląskiej muzyce. O działalności artystycznej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach opowie jej rektor prof. Władysław Szymański. Natomiast w sali „Symfonia” tej uczelni trwa do 29 marca, zaplanowany na środowe wieczory cykl koncertów zorganizowany przez Towarzystwo Muzyczne im. tego kompozytora.

O specyfice festiwalu opowie prof. Joanna Domańska – prezes tego Towarzystwa Muzycznego. Zaś w rozmowie z wokalistą Tomaszem Raczkiewiczem zaprosimy na koncert czterech tenorów , który odbędzie się w sobotę 11 marca w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Tego wieczoru też ( 11 marca ) Kwartet Śląski w sali kameralnej NOSPR-u zaprezentuje w ramach cyklu „To co najlepsze -Polska i Świat” m.in. jeden z najlepszych polskich współczesnych utworów kameralnych „Symfonię Rytuałów” Witolda Szalonka. Gościem magazynu będzie II skrzypek zespołu Arkadiusz Kubica, a Ryszard Gabryś przybliży nam sylwetkę tego zmarłego przed szesnastu laty kompozytora.Radio Katowice / Audycje / Res Musica
Res Musica
 
 
 
 

Res Musica to magazyn wydarzeń muzycznych. Audycja na antenie Polskiego Radia Katowice emitowana jest nieprzerwanie od września 1981 roku.

W programie znajdują się omówienia, relacje i recenzje najważniejszych w koncertów i festiwali organizowanych w śląskich świątyniach i salach koncertowych, w których udział biorą wiodące orkiestry symfoniczne, soliści, chóry i zespoły kameralne reprezentujące artystyczny nurt funkcjonowania muzyki na Śląsku.

Wiodącym celem prezentacji ukazujących się w tej audycji jest szeroka popularyzacja działalności tych formacji na czele z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach oraz artystami skupionymi wokół katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.

Poprzez to słuchacz otrzymuje szeroki przegląd wydarzeń muzycznych, których organizatorami są te ważne instytucje, śląskie samorządy, a także różnego typu ośrodki kultury działające w całym regionie. Poprzez tak ukształtowaną tematykę magazynu Res Musica staramy się też uwrażliwiać naszych słuchaczy na najpiękniejsze pozycje repertuarowe w ich wykonaniu, dzieła wielkich kompozytorów, mistrzów swego gatunku od wieków dawnych po współczesność – pojawiające się w programach koncertów omawianych i relacjonowanych w magazynie Res Musica.

Zobacz także Res Musica

Zobacz więcej : 68 - Res Musica
Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA