Radio Katowice
Radio Katowice / Gdzieś obok nas
Głuchoniewidomi w roli głównej
23.02.2017
20:15:00

.

W Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach przy ul. Wajdy 21 w Katowicach-Bogucicach kilka dni temu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym zatytułowane: "Poznaj nas – dorosłe osoby głuchoniewidome we współczesnym świecie".

Na to spotkanie przybyło wiele osób ciekawych, jak można żyć nie widząc i nie słysząc, w dodatku czerpać z niego radość. Niewątpliwie odpowiedzią na to pytanie jest książka, która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym pt. „Życie w zachwycie – bez wzroku i słuchu” autorstwa Agnieszki Majnusz. Jest to wywiad – rzeka z Krzysztofem Wostalem, człowiekiem bez barier, spełniającym się na każdym polu życia.

Zapraszam do wysłuchania audycji z udziałem autorki i bohatera książki oraz pani Bogusławy Żywnej pełnomocnika Śląskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym i Sławomira Hordejuka z Miejskiej Biblioteki Publicznej, którzy opowiedzą o swoich przemyśleniach na temat życia z niepełnosprawnością. Zdjęcia Więcej o głuchoniewidomych na stronie Towarzystwa www.tpgslask.wordpress.com
Radio Katowice / Audycje / Gdzieś obok nas
Gdzieś obok nas
 
 
 
 

Audycja publicystyczna z elementami edukacji i poradnictwa poruszająca problemy osób niepełnosprawnych oraz ludzi, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Gośćmi audycji są m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji (w tym OPP) prowadzących działalność na rzecz takich osób.

Niemal każdy element audycji z ich udziałem posiada walory edukacyjne bądź poradnicze. Wielu audycjom towarzyszą telefoniczne dyżury ekspertów, którzy udzielają porad. Częstymi gośćmi są niepełnosprawni parlamentarzyści i samorządowcy a wśród nich współpracujący z audycją niepełnosprawny poseł Marek Plura.

Audycja zawiera relacje i krótkie formy reportażowe pokazujące wydarzenia i imprezy organizowane dla osób niepełnosprawnych, wśród nich relacje z targów pracy, licznych spartakiad dla osób niepełnosprawnych, akcji pomocowych dla wykluczonych społecznie, działalności charytatywnej wielu fundacji i stowarzyszeń a także osoby działające na rzecz tych środowisk.


Zobacz także Gdzieś obok nas

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA