Radio Katowice
Radio Katowice / Polecamy / Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Konkurs
Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Konkurs

Weź udział w konkursie!

Tylko 4 października na antenie Radia Katowice, z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE), które odbywają w terminie 7-9 października 2022 r.

Odpowiedz na pytanie dotyczące wydarzeń w Planetarium – Śląskim Parku Nauki w trakcie Dni Otwartych Funduszy Europejskich i wygraj 300 zł.W tym roku odbędzie się już dziewiąta edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). 

DOFE to ogólnopolska akcja, organizowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, mająca na celu promocję efektów wdrażania Funduszy Europejskich w Polsce. Jej założeniem jest "otwieranie" projektów unijnych przez beneficjentów i pokazywanie efektów ich realizacji wszystkim zainteresowanym mieszkańcom w atrakcyjnej formule. Zależnie od specyfiki projektu oferowana jest zniżka na zwiedzanie lub organizowane jest specjalne wydarzenie z okazji Dni Otwartych.

Wszystkie przygotowane wydarzenia zamieszczone są na stronie akcji: dniotwarte.eu. Przykładowo: eventy rodzinne, atrakcje dla dzieci, zwiedzanie z przewodnikiem, warsztaty, wystawy, bezpłatne badania i konsultacje. 

W Planetarium Śląskim odbędą się główne obchody DOFE w województwie śląskim, w ramach których zaplanowano:
- 8 października – warsztaty edukacyjne dla dzieci w trakcie Rodzinnego Pikniku Futurologicznego "Lemoniada", m.in.: warsztaty z konstruowania robotów, mobilne laboratorium – NAUKOBUS, warsztaty plastyczne - ozdoby świecące w ciemności, pracownia wirtualnej rzeczywistości
- 9 października – koncert muzyków Filharmonii Śląskiej połączony ze specjalną projekcją na ekranie sferycznym. Dwuosobowe bilety na koncert będzie można wygrać w konkursach, które w tym tygodniu zostaną ogłoszone w mediach społecznościowych, tzn.: na fanpage’u "Razem zmieniamy Śląskie" i na Instagramie "Fundusze EU dla Śląskiego".

Serdecznie zachęcamy mieszkańców do udziału!

 


"Planetarium – Śląski Park Nauki. Modernizacja i rozbudowa Planetarium Śląskiego w Chorzowie".

Beneficjent: Województwo Śląskie

Najstarsze (powstałe w 1955 roku) i największe planetarium w Polsce – po przebudowie i kapitalnym remoncie - stanie się najnowocześniejszą placówką tego typu w Europie. Pojawi się tu ultranowoczesny, hybrydowy system projektorów, rzucający obraz w technologii ponad 8K.

Ponadto w obiekcie znajdą się m.in. interaktywne ekspozycje edukacyjne prezentujące w zupełnie nowatorski sposób zagadnienia z trzech dziedzin nauki: astronomii, sejsmologii i meteorologii. Symulatory lotu w kosmos, pokój, w którym można przeżyć trzęsienie ziemi, wieża widokowa i pokoje klimatyczne – to tylko niektóre z atrakcji, jakie pojawią się w Planetarium – Śląskim Parku Nauki.

Dofinansowanie z UE: ok. 99 mln zł

Wartość ogółem: ok. 147,9 mln zł

Projekt został otwarty 11.06.2022

Autopromocja
Reklama
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA