Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.

Pogoda na tydzień 15-21 maja

Nad Polską zalega mało aktywny, ale rozległy niż, dlatego zjawiska atmosferyczne nie będą już aż tak dynamiczne w naszym regionie jak w ostatnich dniach. Nie oznacza to jednak spokoju w pogodzie, zwłaszcza za sprawą dość silnych podmuchów wiatru, który nanosić będzie przelotne opady deszczu, a lokalnie wiosenne burze. Czyli pogoda bardzo zmienna z chwilami słońca. 

W sobotę do końca dnia zachmurzenie wzrastające do dużego, z możliwością wystąpienia lokalnie przelotnych opadów deszczu, możliwe są gdzieniegdzie burze. Temperatura maksymalna do 19 stopni C, w rejonach podgórskich do 17 stopni C, wysoko w Beskidach do 8 stopni C. Wiatr słaby, zachodni, Wysoko w górach umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz porywisty. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 9 do 11 stopni C, w rejonach podgórskich od 7 do 9 stopni C, wysoko w Beskidach od 3 do 6 stopni C. Wiatr słaby, południowy, tylko wysoko w górach dość silny, chwilami porywisty, południowo-zachodni. Sytuacja biometeorologiczna niekorzystna, na którą największy wpływ ma obniżone ciśnienie i nie za wysoka temperatura. 

W niedzielę nadal przekropnie z temperatura do 14 stopni C. 

W poniedziałek będzie nieco cieplej do 17 stopni C, ale ze zmiennymi warunkami, także parasol na pewno się przyda. 

We wtorek pochmurnie z podobną temperaturą. 

Środa, czwartek i piątek bardzo kapryśne z temperaturą od 13 do 17 stopni C, na przemian ze słońcem i przelotnymi opadami deszczu. 

Od przyszłej soboty poprawa pogody.


Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.   


Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na tydzień 15-21.05.2021