Trójwymiarowa Prognoza Pogody

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.

Pogoda na tydzień 3-9 grudnia

Nadchodzący tydzień przyniesie duże zmiany w pogodzie. Jeszcze króluje wyż, ale od niedzieli zaczną nadchodzić z południa Europy aktywne niże, przynosząc ocieplenie oraz od czasu do czasu opady deszczu. Jeśli spadnie śnieg, to bez szans na utrzymanie się. Po raz kolejny sprawdzi się zasada, że gdy w Ameryce zima to u nas jej nie ma. Nad północno-zachodnimi stanami USA zapowiadane są intensywne opady śniegu. Na nizinach do 40 cm. Wszystko przez Blizzard, czyli mroźny północny wiatr, który przynosi znaczne spadki temperatury oraz bardzo obfite opady śniegu. Jest to spowodowane brakiem naturalnych barier hamujących ruch powietrza wzdłuż Gór Skalistych. 

U nas do końca soboty zachmurzenie duże, tylko na południu województwa umiarkowane. Temperatura do 3 stopni C, w rejonach podgórskich oraz wysoko w Beskidach do 2 stopni C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. 

W nocy początkowo zachmurzenie duże, później umiarkowane i małe. Temperatura minimalna nocą od minus 1 do 1 stopnia C, w rejonach podgórskich od minus 2 do zera stopnia C, wysoko w Beskidach od minus 3 do minus 1 stopnia C. Wiatr słaby, południowy. 

W Barbórkę, na znacznym obszarze województwa śląskiego zachmurzenie duże, a na południu województwa umiarkowane. Temperatura maksymalna od 3 do 5 stopni C, w rejonach podgórskich od 1 do 3 stopni C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Czy zatem sprawdzi się przysłowie, że kiedy na Barbarę błoto, to będzie zima jak złoto? 

W poniedziałek zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 3 do 5 stopni C, w rejonach podgórskich od 1 do 3 stopni C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. 

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresowo wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3 do 5 stopni C, w rejonach podgórskich od 1 do 3 stopni C. Wiatr nadal słaby, południowo-wschodni. 

Środa i czwartek niewiele się od siebie różniące. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresowo mogą wystąpić słabe opady deszczu, a lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 do 6 stopni C, w rejonach podgórskich od 2 do 4 stopni C. Wiatr słaby, zmienny. 

W piątek jeszcze podobnie jak w dni poprzednie, ale już z pierwszymi oznakami ochłodzenia. Następny weekend to już spadek temperatury do zera stopnia w ciągu dnia i do minus 3 stopni C nocami.

Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na tydzień 3-9.12.2022