Trójwymiarowa Prognoza Pogody

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.

Pogoda na tydzień 23-29 października

Potężny niż Hendrik, który przyniósł ocieplenie oraz silny wiatr, przeszedł do historii. W Legnicy odnotowano ponad 23 stopnie C. Nie będzie już tak mocno wiało. W miniony czwartek, na Śnieżce duło z prędkością 147 km/godz., a na Bałtyku 93 km/godz., czyli siłą 10 w skali Beauforta. Ciśnienie powoli rośnie, a to z kolei oznacza kilkustopniowe ochłodzenie i zmianę kierunku wiatru z południowego na północno-zachodni, ale nie radykalną zmianę aury. Nadal będzie pogodnie, z dużą ilością słońca. Jeśli wystąpią opady deszczu, to tylko lokalnie, krótkotrwałe, przelotne. 

W tygodniu zapowiada się z ustabilizowana pogoda w chłodnej masie północnego powietrza, z temperaturami w ciągu dnia od 10 do maksymalnie 16 stopni C, a nocami od 2 do 7 stopni C.

Do końca soboty zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Zwłaszcza na południu województwa śląskiego miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a w Beskidach deszczu ze śniegiem. Nie wykluczone, że powyżej 1000 m n.p.m. poprószy śnieg. Temperatura maksymalna do 11 stopni C, w rejonach podgórskich do 8 stopni C, wysoko w górach do 3 stopni C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, zachodni, tylko wysoko w górach chwilami silny, w porywach do 70 km/godz., północno-zachodni. 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu województwa lokalnie duże i tam możliwe są słabe przelotne opady deszczu. W górach powyżej 1000 m n.p.m. wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura minimalna nocą od 2 do 4 stopni C, a tam gdzie niebo będzie bezchmurne, przy gruncie temperatura spadnie do minus 1 stopnia C, wysoko w Beskidach nawet do minus 5 stopni C. Wiatr początkowo umiarkowany, porywisty, później słaby, północno-zachodni.

W niedzielę, zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 8 do 10 stopni C, w rejonach podgórskich od 6 do 8 stopni C, wysoko w Beskidach od 1 do 3 stopni C. Wiatr przeważnie słaby, północno-zachodni. 

W poniedziałek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 11 do 13 stopni C, w rejonach podgórskich od 10 do 12 stopni C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty. 

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 10 do 13 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany. 

W środę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 12 do 14 stopni C. Wiatr słaby. 

Czwartek i piątek podobne, z zachmurzeniem małym lub umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 14 do 16 stopni C. Wiatr słaby, zmienny. Jeśli prognozy się sprawdzą, to końcówka października i początek listopada przyniosą wzrost temperatury, ale niestety także na powrót wietrzną aurę. 

Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice. 

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na tydzień 23-29.10.2021