Ścieżki miłości

Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?

Polecamy podcast


sobota, godz. 12:30 i 21:15 

 

W ciemnym i bagnistym labiryncie mej spowiedzi

Jean-Jacques Rousseau, genewski pisarz tworzący w języku francuskim, filozof i pedagog, autor koncepcji swobodnego wychowania. Jego myśli ciągle są aktualne. Na przykład takie spostrzeżenie: "Człowiek rodzi się wolny, a wszędzie tkwi w kajdanach" lub "Cnota to często tylko niezdolność do odczuwania przyjemności". O miłościach i fascynacjach Jeana Jacguesa Rousseau opowie w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka prof. Krzysztof Kłosiński. Audycję zatytułowaną " W ciemnym i bagnistym labiryncie mej spowiedzi" zrealizował Jacek Kurkowski.