Wysypisko

Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Czwartek, godzina 19:15.

Wysypisko. Spora dawka dobrych, ekologicznych informacji

Pierwszy grudniowy czwartek to spora dobrych ekologicznych informacji, zaproszeń i ciekawostek. Zaczynamy od dobrej wiadomości: Od nowego roku szkolnego Katowice będą  wdrażać program edukacji klimatycznej w siódmych klasach szkół podstawowych. Rozpoczęły się prace zespołu ekspertów, którzy zastanawiają się, w jaki sposób mówić o problemach ekologii w ramach podstawy programowej różnych przedmiotów szkolnych. W Katowicach odbył się kongres edukacyjny Sprawczość – Wspólnotowość – działanie”.