Projekt Zagłębie/Śląsk

Na naszej antenie mówić będziemy o niezwykłym projekcie, łączącym ze sobą świat sztuki, nauki i aktywności obywatelskiej. Niezwykły jest również cel - to próba odczarowania lub, jak mówią autorzy inicjatywy, rozminowania zaszłości, czy też mitów, związanych z relacjami między Zagłębiem a Śląskiem.

Dzięki zgłębianiu tematu lokalnej kultury i historii, w mieszkańcach Śląska i Zagłębia budowane jest pozytywne poczucie tożsamości oraz duma z tradycji wspólnie zamieszkiwanej przestrzeni. 

Wszystko w ramach podejmowania kolejnych przedsięwzięć. I o nich właśnie z pomysłodawcami, Dyrektorką Teatru Zagłębia Iwoną Woźniak i z Zastępcą dyrektora ds. artystycznych, Jackiem Jabrzykiem rozmawiała reporterka Radia Katowice, Katarzyna Herbuś.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl