Nowe zakażenia koronawirusem. Kolejne zgony.

Potwierdzono 285 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w całej Polsce – Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane. 

Najwięcej zakażeń, bo 45, jest z województwa mazowieckiego, 37 małopolskiego i 28 lubelskiego. Województwo śląskie jest na 6. miejscu pod względem liczby nowych przypadków, a patogen wykryto u 19 nowych pacjentów. Najwięcej, bo 3 zakażenia, potwierdzono w Sosnowcu, a po 2 w Bielsku-Białej, Częstochowie i Katowicach, w kilku pozostałych miastach i powiatach odnotowano po jednym zakażeniu. 

Przebadano łącznie niemal 5 tysięcy próbek, a na kwarantannie jest blisko 4.600 osób. Zmarła 1 osoba. Oprócz COVID-19 miała także dodatkowe schorzenia. 

Najmniej zakażeń było w lubuskiem, tam pozytywny wynik testu odebrały 2 osoby. 3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 

Resort zdrowia poinformował także o kolejnych zgonach. Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 3 osoby, w tym jedna, wspomniana wyżej, w naszym regionie. 

Autor: Joanna Opas /rs/