Katowicka Diakonia Świętej Rodziny

Katowicka Diakonia Świętej Rodziny, czyli miejsce dla każdego. Ta wspólnota łączy ludzi w każdym wieku, prowadząc ich do Boga. Członkowie Diakonii spotykają się na wspólnych uwielbieniach, ale również budują swoją formację duchową w grupach. Na antenie Radia Katowice przedstawiciele jednej z tych nich – Filip, Paweł i Piotrek z młodzieżowej grupy Diakonii Świętej Rodziny. Świadectwa, którymi dzielą się goście listopadowego Rabanu, pokazują jak rozmaite drogi przygotował Pan dla każdego człowieka. Przedstawiciele Kościoła Młodych zapraszają do wspólnoty kolejnych członków, zarówno młodych wiekiem, jak i młodych duchem.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl