GTK oficjalnie rozpoczyna przygotowania do sezonu

fot. materiały prasowe/GTK

Na 45 dni przed startem sezonu 2020/21 GTK Gliwice oficjalnie rozpoczyna przygotowania do startu w rozgrywkach. 

Z nowym szkoleniowcem Matthiasem Zollnerem 13. zespół minionego sezonu rozegra sześć sparingów, a celem postawionym przed drużyną będzie awans do play off. Część zawodników przygotowania do sezonu rozpoczęła tydzień wcześniej pod okiem drugiego trenera Stanisława Mazanka oraz trenerów przygotowania motorycznego Moniki i Rafała Chrząszczów. Grupa sześciu zawodników ćwiczyła zarówno na siłowni, jak i na hali. W zajęciach uczestniczyli: Bartosz Diduszko, Stanisław Heliński, Bartosz Majewski, Kacper Radwański oraz Szymonowie Tobiasz i Wąsik. Od 13 lipca, kiedy oficjalnie rozpoczną się treningi, grupa powiększy się a nad szkoleniem czuwał będzie trener Matthias Zollner. Do drużyny dołączą: Daniel Gołębiowski, Norbert Maciejak, Michał Podulka, Mateusz Szlachetka i Szymon Szymański, a w późniejszym okresie kadrowicze: Mikołaj Adamczak i Bartosz Chodukiewicz oraz pozostali zakontraktowani zawodnicy. 

Pierwsze dwa dni przygotowań zarezerwowane są na testy. Zawodnicy będą sprawdzani m.in. pod kątem wysokości skoku oraz mocy generowanej mierzonej za pomocą platformy dynamometrycznej, testów funkcjonalnych mięśni dwugłowych, miednicy oraz rotacji w biodrach i ramionach, szybkości biegu, szybkości skoku oraz czasu lotu w skokach z zamachem i po odbiciu, siły maksymalnej na siłowni, wydolności tlenowej i pomiarów siły izometrycznej.

— Moja filozofia przygotowań opiera się na intensywnej pracy. Nie dzielę okresu przygotowawczego na różne etapy. Od samego początku będziemy pracować nad wszystkimi aspektami, które są potrzebne koszykarzom, zarówno od strony fizycznej, jak i technicznej — zapowiada trener Matthias Zollner. 

Nowością w porównaniu z poprzednim szkoleniowcem jest nie tylko większa ilość treningów, ale również ich czas. W niektórych przypadkach zajęcia będą trwały nawet trzy godziny. 

W ramach przygotowań do sezonu gliwiczanie rozegrają sześć sparingów. Wśród rywali znajdują się m.in. Stelmet Enea BC Zielona Góra, Śląsk Wrocław i MKS Dąbrowa Górnicza. Zespół wyjedzie także na zgrupowanie, które odbędzie się we Wałbrzychu w dniach od 27 lipca do 1 sierpnia. Inauguracja sezonu nastąpi 27 sierpnia.

/rs/