Dzielnica brzmi dobrze. Fonogon.

"Czas na nas" powraca w eter po 2-miesięcznej przerwie! Bardzo się cieszymy, bo w końcu będziemy mogli Wam zaprezentować rozmowę z zespołem Fonogon, którą udało nam się nagrać jeszcze w przed-epidemicznym świecie. 

Piszą o sobie, że "Fonogon to żarłoczny potwór, pochodzący z 998 wymiarowej galaktyki, który żywi się muzyką i dźwiękami. Razem z Kotem Topodobem i Psem Kindersztubem łączy, uczy i wychowuje. Fonogon jest też ciepłą kulką sztucznego śniegu toczoną przez grupę przyjaciół od roku 2015. Po paru wiosnach i roztopach, przyjął stałą formę". Poznajmy tego potwora!


 


W pandemicznej odsłonie "Czasu na nas" - czas na nowy stały punkt programu, w którym Małgorzata Lachendro i Paulina Pikiewicz sprawdzają, co słychać u naszych najmłodszych redaktorów. Jak im mija kwarantanna? Jakie pasje w sobie odkryli, czego się nauczyli i jak idzie im nauka online. Na pierwszy goień Bruno Widawski.


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa prowadzona przez licealistów oraz studentów. 

Nasi najmłodsi Redaktorzy sami dobierają tematy audycji, tworzą materiały dźwiękowe, dbają również o muzykę. W programie poruszają problemy, które zajmują ich na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. 

Stali współprowadzący audycję: Julia Ror, Piotr Gajewski, Dawid Chwaliszewski, Mateusz Wypustek, Wiktor Andrysiak, Marcel Wodecki, Bruno Widawski, Adela Gamrat.

Audycję koordynuje Paulina Pikiewicz (e-mail: pikiewicz@radio.katowice.pl).


Środa, godz. 20:15.