Gwałtowny wzrost liczby zakażonych koronawirusem w województwie śląskim. Ponad 3 tys. hospitalizowanych w kraju.

Z powodu koronawirusa hospitalizowanych było 23 kwietnia 3.095 osób. 

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 248 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest 89 mieszkańców województwa śląskiego. 

Wśród zakażonych osób jest 32 mieszkańców powiatu lublinieckiego z których najstarszy ma 82 lata a najmłodszy 13. Zakazili się także mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju, Cieszyna, Sosnowca, Mysłowic, Siemianowic Śląskich, Gliwic, Tychów, Czechowic-Dziedzic, Orzesza, Częstochowy, Bytomia, Tarnowskich-Gór oraz Zawiercia. Są także kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarła 73-letnia kobieta i 67-letni mężczyzna, walkę z groźnym patogenem przegrała także 88- letnia pacjentka szpitala w Tychach. 

W sumie w całym kraju odnotowano 10.759 przypadków zakażenia koronawirusem w tym 1.738‬ w województwie śląskim.

Wyzdrowiało dotychczas 1.944 zakażonych osób, podało w piątek rano zestawienie z czwartku Ministerstwo Zdrowia. Przybywa osób, które wyzdrowiały. W swoich domach, w ostatnich tygodniach pod nadzorem służb sanitarnych i lekarza chorób zakaźnych, do zdrowia dochodziło 4 mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego.  Dwa kolejne badania pobranych próbek nie wykazały już obecności wirusa w ich organizmach. Łącznie w regionie wyzdrowiało 131 osób. 

Dane resortu mówią o tym, że kwarantanną objętych jest 97.905 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 20.546 osób. Zakażenie potwierdzono dotąd u 10.511 osób, z których 454 zmarło. 

/PAP/rs/