165 tysięcy maseczek z Chin

fot. materiały prasowe

Dzisiaj do Bielska-Białej dotarł transport ze 165 tysiącami sztuk maseczek sanitarnych.

To efekt działań podjętych przez prezydenta Bielska-Białej i zarządu Grupy Kapitałowej Martes Sport. Chińscy przedsiębiorcy, z którymi firma współpracuje od lat, zareagowali w sposób błyskawiczny, oferując bezcenną pomoc.

Maseczki zostały przekazane do dyspozycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Trafią one w pierwszej kolejności do szpitali, domów pomocy społecznej i służb mundurowych.

Nie jest to jedyny transport, jaki dotrze do Bielska-Białej - kolejne 20 tysięcy maseczek czeka na dostawę.

To naprawdę bezcenna pomoc, zwłaszcza w sytuacji, gdy środki ochrony osobistej, w tym maseczki, są na polskim rynku towarem deficytowym. Nasi chińscy partnerzy udowodnili, że hasło "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" nie jest tylko pustym sloganem - powiedział prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.


Jest szansa, że pomoc, której beneficjentem stało się Bielsko-Biała, może się rozwinąć i objąć również inne regiony Polski.

Do akcji "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" mogą dołączać inne firmy, które chciałyby ją wspomóc finansowo lub logistycznie. Taką gotowość można zgłosić poprzez wysłanie maila na adres przyjaciele@bielsko-biala.pl

Autor: Andrzej Ochodek/ds