Piłka nożna - Ekstraklasa - Piast wygrał z Cracovią

fot. mat.pras./piast-Gliwice.eu

Piłkarze Piasta Gliwice wygrali z Cracovią 1:0 (0:0) w spotkaniu 23. kolejki ekstraklasy. Gola dającego zwycięstwo strzelił dla Piasta Sebastian Milewski (59').

- Spotkaliśmy się z bardzo dobrym przeciwnikiem. Cracovia dobrze gra w piłkę i od dłuższego czasu systematycznie budowany, a to, że przed tą kolejką mieli tyle samo punktów co lider nie było przypadkiem. W tym meczu duży nacisk był położony na realizację założeń taktycznych. Od początku wyglądało to tak, że kto pierwszy popełni błąd i straci gola, ten może to spotkanie przegrać. Tak się też stało. Byliśmy o tę jedną bramkę lepsi. Takie punkty po trudnym meczu są bardzo cenne. Zawodnicy oprócz tego wykazali się ogromnym zaangażowaniem, dobrze funkcjonowali przy agresywnym rywalu - komplementował swoich podopiecznych trener Waldemar Fornalik.

- Bardzo dobrze zaczęliśmy to spotkanie. Mieliśmy mecz pod kontrolą. Wiedzieliśmy jakie są atuty Piasta i je eliminowaliśmy. Później nastąpiła faza wymiany ciosów, trochę jak w pojedynku bokserskim. Nie był to bardzo otwarty mecz, ale oba zespoły starały się walczyć - powiedział szkoleniowiec Cracovii.


Wcześniej w sobotę Arka Gdynia wygrała z Rakowem Częstochowa 3:2, a Legia Warszawa zwyciężyła Jagiellonię Białystok 4:0.
W tabeli prowadzi Legia z dorobkiem 45 punktów. Trzy punkty do lidera traci Cracovia, a pięć Pogoń Szczecin.