Muzyka rockowa. Zespół dekady.

Jakiś czas temu opiniotwórczy tygodnik Billboard opublikował ranking najważniejszych zespołów rockowych dekady. Miejsce pierwsze zaskoczyło (a może nawet zbulwersowało!) wielu, w tym naszych młodych miłośników mocniejszego brzmienia. 

Czy "Believer" Imagine Dragons słusznie otrzymał łatkę najważniejszej kompozycji rockowej kończącego się wkrótce 10-lecia? I dlaczego decyzja amerykańskiego magazynu wzbudza tyle kontrowersji? Temat podejmuje nasze rockowe trio - Julka, Piotr i Dawid. !Jak co tydzień oprócz prowadzących i materiałów reporterskich ekipa "Czasu na nas" przygotowała także "Przegląd wydarzeń - Na Czasie" i "Polecenie".


Przegląd wydarzeń - Na Czasie

W dzisiejszym przeglądzie o planszówkach w Spodku, koncercie Hansa Zimmera, największym biegu walentynkowym w Polsce i eko-zmianach w najpopularniejszym fast foodzie na świecie. Zapraszają Mateusz i Wiktor.


 

Polecenie

Przy mikrofonie Bruno Widawski. Książka, która z pewnością zasługuje na uwagę słuchaczy i czytelników, jest dzieło ,,Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?" autorstwa Natalii Szcześniak oraz Jarosława Gajdy. O autorach: Jarosław Gajda jest architektem, wykładowcą uniwersyteckim i autorem bloga Architecture is a good idea, który tworzy wraz z Natalią Szcześniak, współpomysłodawczynią bloga oraz urbanistką i fascynatką sztuki. Wspólnie zabierają nas w przygodę po historiach, ideach i pomysłach architektonicznych, z których dowiemy się między innymi: - co stało za powstaniem Wersalu? - dlaczego powstały bloki? - kim był słynny Le Corbusier? - jak rozwijała się idea wieżowców? - czemu kamienica nie zawsze jest taka sama? Te i inne opowieści znajdują się właśnie w książce ,,Archistorie", która jest napisana w przystępny, prosty i swobodny sposób, dzięki czemu niekiedy trudne pojęcia stają się jasne i przejrzyste. Po przeczytaniu pojawia się bardzo miłe uczucie: książka nie jest tylko pozycją, która czeka na odłożenie na półkę, jest rozwijającą się historią, która powoduje w czytelniku chęć wyjścia poza swój dom, spacer po swoim mieście i podziwianie wspaniałej architektury, która wcześniej być może była totalnie niewidzialna i nieobecna w życiu. Jest ona obowiązkiem dla wszystkich zainteresowanych architekturą, urbanistyką czy sztuką. Ciekawostki w Niej zawarte zdecydowanie poszerzą wiedzę tak samo jak okażą się świetnymi ,,smaczkami" na spotkaniach towarzyskich. Sredecznie Polecam! Bruno Widawski. 


 "Czas na nas" to audycja młodzieżowa prowadzona przez licealistów oraz studentów. 

Nasi najmłodsi Redaktorzy sami dobierają tematy audycji, tworzą materiały dźwiękowe, dbają również o muzykę. W programie poruszają problemy, które zajmują ich na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. 

Stali współprowadzący audycję: Julia Ror, Piotr Gajewski, Dawid Chwaliszewski, Mateusz Wypustek, Wiktor Andrysiak, Marcel Wodecki, Bruno Widawski, Adela Gamrat.

Audycję koordynuje Paulina Pikiewicz (e-mail: pikiewicz@radio.katowice.pl).


Środa, godz. 20:15.