Rezonans. Problemy związane z otyłością. Puma 2019.

W najnowszej generacji rezonans magnetyczny o wartości blisko 6 mln zł wzbogaciło się dzisiaj Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

To 611. urządzenie kupione dla placówki przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W uroczystej inauguracji pracowni udział wzięła nasza reporterka, Anna Sojka.


Jak uniknąć otyłości i jakie problemy się z nią wiążą? Na ten temat rozmawiali dzisiaj eksperci i młodzież z klas siódmych i ósmych, którzy odwiedzili salę koncertową Radia Katowice.

A to w ramach trzeciej już debaty organizowanej przez naszą redakcyjną koleżankę, Gabrielę Kaczyńską. Uczniowie, którzy odwiedzili dziś naszą rozgłośnię, mogli się przekonać, że temat nie jest taki prosty, jak by się z pozoru wydawało. Gości i zebraną młodzież przepytał Samuel Baron.


Promowanie twórczości mieszkańców domów pomocy, rozwijanie wrażliwości estetycznej, wymiana pomysłów i doświadczeń artystycznych to główne założenia corocznego festiwalu seniorów i osób niepełnosprawnych "Puma", odbywającego się w Dąbrowie Górniczej.

Choć impreza w tym roku obchodzi okrągły jubileusz 25-lecia, wciąż zaskakuje organizatorów nowymi talentami. Na miejscu była nasza reporterka, Katarzyna Herbuś.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl