Dzień przedszkolaka. Skarby z Cieszyńskiej Trówły. Leki.

W całym kraju przedszkolaki mają dziś swoje święto i obchodzą Dzień Przedszkolaka.

Także w naszym regionie przedszkola zorganizowały dla maluchów wiele atrakcji. Jedno z sosnowieckich przedszkoli odwiedziła nasza reporterka.


Festiwal lokalnej kultury pod hasłem Skarby z Cieszyńskiej Trówły rozpoczął się w Cieszynie.

To już 19 edycja imprezy będącej unikalnym połączeniem tradycji Śląska Cieszyńskiego ze sztuką współczesną, designem, rzemiosłem i kuchnią. Nasz reporter zajrzał do trówły, czyli – po cieszyńsku – skrzyni, by w pierwszej kolejności poszukać... strudla.


Droga postania leków jest długa i kręta. Jednak później wszystko jest jasne: lek dopuszczony jest do obrotu, trafia do hurtowni, z hurtowni do apteki, a później w dłonie chorego.

Jednak co, jeśli ktoś wpadnie na pomysł odwrócenia biegu rzeki? Jeśli leki nie do pacjenta, trafiają do krajów sąsiednich i to wcale nie w myśl zasady wolności przepływu, która obowiązuje w UE? O tym profesor Bogusław Okopień – konsultant krajowy ds. farmakologii klinicznej – opowiada w rozmowie z Jadwigą Woźnikowską.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl