Protest mieszkańców Imielina.Dzień Przedszkolaka w bielskim ratuszu.Protest w Cieszynie.

Polska Grupa Górnicza planuje prowadzić wydobycie w kopalni Ziemowit-Piast ze złoża Imielin-Północ. Na taki krok nie zgadzają się mieszkańcy Imielina i w minioną sobotę głośno wyrazili swoje zdanie i protestowali na rynku. Do zarzutów mieszkańców odniósł się Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej. Sytuacja wydaje się być patowa. Sprawą zajęła się nasza reporterka.


Za niespełnienie postulatów radnych prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski musiał za karę wypić sok z cytryny, stać na lewej nodze trzymając się za prawe ucho oraz rozwiązywać zadania matematyczne. W bialskim Ratuszu odbyła się dziś sesja Rady Miasta złożonej z przedszkolaków. Postulaty były różne: od basenu dla złotej rybki do spełniania życzeń, przez zastąpienie autobusów dorożkami po dosypanie ziemi na szczycie Szyndzielni by ta stała się najwyższą górą w Polsce. Prezydent jest trochę sam sobie winien, bo przecież Dzień Przedszkolaka obchodzony będzie dopiero w piątek ale władze miasta uznały, że z tej okazji można poświętować tydzień. I z tego tytułu młodzież wpadła dziś do Ratusza, by (choć na chwilę) przejąć władzę.


W Cieszynie dziś o godz. 17.00 rozpocznie się protest przeciwko rozpoczętej już budowie wieży przekaźnikowej jednego z operatorów telefonii komórkowej. Problemem jest lokalizacja 62-metrowego masztu, który powstanie na prywatnej działce obok Hali Widowiskowo-Sportowej za Wzgórzem Zamkowym. Cała inwestycja jest realizowana jako tzw. inwestycja celu publicznego w oparciu o ważne pozwolenia wydane przez Urząd Miejski w 2017 roku. Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero wiosną tego roku, miasto próbowało negocjować z operatorem, jak na razie bezskutecznie. – Wszystko odbyło się zgodnie z prawem i mamy związane ręce – mówi burmistrz miasta Gabriela Staszkiewicz.