Dni Katowic. Kolonoskopia.

Cztery orkiestry dęte zagrały specjalnie dla Katowic, z okazji 154. urodzin miasta. Choć wiek słuszny, to jak na miejscowość, Katowice należą do młodziaków. Na Rynku tłum ludzi obserwował występ kilku pokoleń w tradycyjnym wydaniu. Wśród mieszkańców był także Łukasz Szwej. Wstyd się wstydzić, to hasło programu badań przesiewowych raka jelita grubego. Program ruszył właśnie w województwie śląskim, a udział w nim bierze aż 15 placówek. Spis placówek, które przystąpiły do programu badań przesiewowych jelita grubego znaleźć można w internecie pod adresem pbp.org.pl. Mieszkańcy regionu w dość nietypowy sposób zachęcani są do skorzystania z bezpłatnych badań. Osoby zainteresowane dostają... niebieskie galoty. O co dokładnie chodzi, w Zawierciu sprawdzała nasza reporterka Gabriela Kaczyńska.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl