Miał molestować dwie siedemnastolatki. Prokuratura prowadzi śledztwo.

Gliwicka prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące księdza, który miał molestować dwie-17 latki. Do zdarzenia miało dojść w 2011 roku w Świnoujściu.

Śledczych zawiadomił Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Wskazał, że w sierpniu 2011r. jeden z duchownych diecezji gliwickiej przemocą doprowadził siedemnastoletnią uczestniczkę wakacyjnego wyjazdu do poddania się innej czynności seksualnej. Miał ją też przetrzymywał w pokoju wbrew jej woli. Mężczyzna miał też molestować inną dziewczynę. Obie pokrzywdzone złożyły wyczerpujące i zeznania. 

Piotrowi R. przedstawiono dwa zarzuty. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak poinformowała prokuratura, wobec księdza toczyło się również postępowanie kanoniczne, które zostało zakończone. Obecnie Piotr R., zgodnie z decyzją władz kościelnych, nie pracuje z dziećmi i młodzieżą, pełni posługę kapelana w szpitalu.

Prokurator zdecydował o złożeniu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora i odroczył wydanie uzasadnienia.


Autor: Łukasz Kałuża /pg/