Burze w rejonach górskich. Szwedzki mural.

W obliczu tragedii, jaka wydarzyła się na Giewoncie, po raz kolejny radzimy, w jaki sposób zachować się w górach podczas burzy.

W Beskidach nie brakuje wysokich szczytów z odkrytymi obszarami, które w czasie burz są niebezpieczne. Nasz reporter wybrał się do Szczyrku, by o tym porozmawiać z fachowcami.


Muzeum Śląskie w Katowicach zaprosiło grupę szwedzkich artystów street-artowych, by odtworzyli mural, który wykonali w Katowicach w latach 90.

Malowidło tworzyli chłopcy z grupy RUSKIG ÅNGEST, którzy wtedy byli jeszcze nastolatkami, mającymi po 14-19 lat. Na prośbę Polskiego Klubu Ekologicznego, w 1991 roku, zrealizowali mural podejmujący temat zmian klimatu. Od tamtego czasu minęło 30 lat, a artyści po raz kolejny tworzą obraz przypominający przechodniom o ochronie środowiska.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl